Ana Sayfa Haberler Navantia, Avustralya’daki Varlığını Güçlendirdi

Navantia, Avustralya’daki Varlığını Güçlendirdi

Navantia’nın Avustralya Kraliyet Deniz Kuvvetleri için tasarladığı ve inşa faaliyetlerini desteklediği dört farklı sınıftaki gemilerin geleceği, firmanın ülkedeki yerel yapılanması Navantia Australia’ya emanet edildi. 17 Mayıs’ta imzalanan ve 3 Haziran’da duyurulan anlaşma, Avustralya Kraliyet Deniz Kuvvetlerinin envanterindeki ve gelecekte envantere girebilecek Navantia tasarımı gemilerin, ömür devri boyunca desteklenmesini sağlayacak.

2012 yılında kurulan Navantia Australia’yı “Dizayn Otoritesi” olarak tanıyan stratejik iş birliği anlaşması, Avustralya Savunma Bakanlığı ile imzalandı. Anlaşma kapsamında, Navantia Australia, hizmet verilecek her bir gemi sınıfı için; bir “dijital gemi” oluşturacak. Bunlar, Navantia tarafından tasarlanan gemilerin ve tedarik edilen sistem ve ekipmanların; konfigürasyonu yönetimini ve modernizasyonlarını destekleyecek.

Navantia’nın, Avustralya’da imzası bulunan gemi sınıfları şöyle sıralanıyor:

  • Hobart sınıfı güdümlü füze destroyeri (DDG)
  • Canberra sınıfı çok maksatlı amfibi hücum gemisi (LHD)
  • LHD çıkarma araçları (LLC)
  • Supply sınıfı akaryakıt ikmal gemisi (AOR)

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.