Ana Sayfa Haberler Navantia, İspanya’nın İlk Özgün Denizaltı Programında, Önemli Bir Aşamayı Geride Bıraktı

Navantia, İspanya’nın İlk Özgün Denizaltı Programında, Önemli Bir Aşamayı Geride Bıraktı

MSI Dergisi’nin 190’ıncı sayısında yayımlanan Haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

Navantia, İspanya Deniz Kuvvetleri için, S80 (Isaac Peral) Sınıfı Denizaltı Programı kapsamında inşa ettiği S81 denizaltısının mukavim gövdesinin inşasını tamamladı. Firma tarafından 18 Aralık’ta yapılan duyuruya göre, denizaltıdaki bu yeni aşama için Cartagena Tersanesi’nde bir tören düzenlendi.

Mukavim gövde inşasının tamamlanması, denizaltı projelerinin önemli kilometre taşlarından biri sayılıyor. Denizaltı inşasında yeni aşama ise montaj ve entegrasyon çalışmalarının tamamlanması ve test faaliyetlerinin başlaması olacak. Geminin, bu yılın ekim ayında suya indirilmesi planlanıyor.

Tasarımı tamamen Navantia’ya ait olan S80 Sınıfı denizaltılar, aynı zamanda, tasarımı İspanya’da yapılan ilk denizaltılar olma unvanına da sahip. Toplam 4 tane inşa edilecek 80 metre uzunluğundaki denizaltılar, havadan bağımsız tahrik sistemi ile çalışacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.