Ana Sayfa Haberler Navantia ve BMT, Birleşik Krallık’ın Denizde İkmal Gemisi için İş Birliği Yapacak

Navantia ve BMT, Birleşik Krallık’ın Denizde İkmal Gemisi için İş Birliği Yapacak

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İlk Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Navantia ve BMT, Birleşik Krallık Kraliyet Deniz Kuvvetlerinin yeni nesil denizde ikmal gemilerinin tasarımı ve inşası için iş birliğine gidiyor. İki firma, gemiler için yürütülmekte olan ihaleye (Fleet Solid Support Program / FSS) yönelik tekliflerini, 10 Eylül’de, DSEI 2019 kapsamında yaptıkları lansmanla açıkladı. İhale kapsamında, Kraliyet Deniz Kuvvetlerine lojistik ve operasyonel destek sağlayan Kraliyet Yardımcı Filosu (Royal Fleet Auxiliary / RFA) tarafından işletilecek, 3 adet denizde ikmal gemisi inşa edilecek.

Navantia ve BMT, FSS programına yönelik tekliflerini, 10 Eylül’de, DSEI 2019 kapsamında yaptıkları lansmanla açıkladı.

Lansmanda, Navantia ve BMT’nin sahip oldukları bilgi ve tecrübeler öne çıkartıldı. Navantia, yakın zamanda, İspanya ve Avustralya için denizde ikmal gemisi projelerini üstlendi. Tasarım alanında kabiliyetleri ile öne çıkan BMT ise Birleşik Krallık’ın ve çeşitli ülke deniz kuvvetlerinin gemi projelerinde yer alıyor.

Navantia ve BMT, lansmanın ardından, yine DSEI fuarı kapsamında, FSS tedarikçiler etkinliği düzenledi. Etkinliğe, 70 Birleşik Krallık firmasından 89 kişi katıldı.

İlk hedef denizde ikmal gemileri olsa da Navantia-BMT, Birleşik Krallık ile gelecekteki inşa programlarını da kapsayacak uzun vadeli bir iş birliği hedefliyor.

Navantia ve BMT’nin, FSS programı için önerdiği tasarım.

 

Navantia, Suudi Arabistan ile İş Birliğini, Savaş Yönetim Sistemlerine de Taşıyor

Navantia, Suudi Arabistan Deniz Kuvvetleri için inşasına devam ettiği Avante 2200 korvetleri ile başlayan iş birliğini derinleştiriyor. Bu gemilerin savaş yönetim sistemlerinin geliştirme ve entegrasyonunu, 2018 yılında kurulan SAMI-Navantia ortak girişim şirketi gerçekleştirecek. Bu amaçla 900 milyon avro değerindeki iş birliği sözleşmesi, 10 Eylül’de, DSEI 2019 fuarında imzalandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.