Ana Sayfa Haberler Navantia ve BMT, Birleşik Krallık’ın Denizde İkmal Gemisi için İş Birliği Yapacak

Navantia ve BMT, Birleşik Krallık’ın Denizde İkmal Gemisi için İş Birliği Yapacak

Navantia ve BMT,  Birleşik Krallık Kraliyet Deniz Kuvvetleri’nin yeni nesil denizde ikmal gemilerinin tasarımı ve inşası için iş birliğine gidiyor. İki firma, gemiler için yürütülmekte olan ihaleye yönelik tekliflerini, 10 Eylül’de, DSEI 2019 kapsamında yaptıkları lansmanla açıkladı. İhale kapsamında, Kraliyet Donanması’na lojistik ve operasyonel destek sağlayan Kraliyet Yardımcı Filosu (Royal Fleet Auxiliary /RFA) tarafından işletilecek üç adet Denizde İkmal Gemisi inşa edilecek.

Lansmanda, Navantia ve BMT’nin sahip oldukları bilgi ve tecrübeler öne çıkartıldı. Navantia, İspanya ve Avustralya başta olmak üzere dünya çapında birçok deniz kuvveti için denizde ikmal gemileri inşa ediyor. Tasarım alanında kabiliyetleri ile öne çıkan BMT ise Birleşik Krallık ve Norveç’in birçok gemi projesinde yer alıyor. Birleşik Krallık’ın Denizde İkmal Gemileri için güç birliği yapan bu iki firma; teknik yeterlilik, maliyet etkinlik ve hızlı teslimatları ile rakiplerinin önüne geçeceklerini vurguluyor.

Navantia-BMT, Birleşik Krallık ile gelecekteki inşa programlarını da kapsayacak uzun vadeli bir iş birliği hedefliyor.

 1,299 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.