Ana Sayfa Haberler Nero Endüstri, 2018’i Rekor Teslimatla Kapattı

Nero Endüstri, 2018’i Rekor Teslimatla Kapattı

Nero Endüstri, 2018 yılını, yaklaşık 6.000 sistem teslimatı ile kapatarak kendi rekorunu kırdı. Rekor teslimata konu olan Nero Endüstri’nin ürün ailesi; ARMA Güç Sistem Çözümleri, ARES İnfilak Bastırma Sistemleri ve MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemlerinden oluştu. 2018 yılında ARMA ailesinden 2.500 ürün, ARES ailesinden 3.000 ürün ve MARS ailesinden 500 ürün teslim edildi. Teslimat yapılan ülkeler arasında Kanada, Amerika, Ukrayna, Tayland, Almanya; firmalar arasında ise BMC, FNSS, ASELSAN, DND, ROSHEL yer aldı. Sistemler, KIRPI ve VURAN başta olmak üzere, farklı platformlara entegre edildi. Nero Endüstri’nin bu ürünleri, dünya genelinde, 18 ülkenin silahlı kuvvetleri ve emniyet güçleri tarafından kullanılıyor.

APU-1

 

Nero Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ökçün

Nero Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ökçün, başarılarının tesadüf olmadığını şu sözlerle vurguluyor: “Ürünlerimizin her biri, üstün özellikleri ile alanında kendisini ispat etmiş durumda. Bu nitelikleri, ürünlerimizin, dünya genelindeki birbirine rakip firmalar tarafından da tercih edilmesini sağlıyor. Örneğin, Eurosatory 2018 fuarında, farklı stantlarda sergilenen 27 araçta, Nero Endüstri’nin ürünleri bulunuyordu. 2018 yılında, yaklaşık 6.000 adetlik teslimat sayısına ulaşmamızda, bu husus da çok etkili oldu. Sektörümüzde, teslimat sayılarını derleyen bir kurum bulunmadığı için biraz temkinli yaklaşmak istiyoruz ama Nero Endüstri, teslim edilen sistemlerin sayısı bakımından, muhtemelen Türkiye’nin en büyük alt sistem tedarikçisi haline geldi. Bu noktaya gelmemizde, Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir ve tüm Savunma Sanayii Başkanlığı ekibinin; ayrıca BMC, FNSS ve Nurol Makina firmalarının çok önemli bir payı var. Kendilerine şükranlarımı sunmak istiyorum.”

Nero Endüstri, 2019 yılı için, hedeflerini daha da yükseltiyor. Ürün ailesine yeni çözümleri eklemeye hazırlanan firma, bir yandan da yurt dışında açtığı şubeleri ile hizmet verdiği ülkelerin yerel çözüm ortağı haline gelmeyi hedefliyor. Ökçün, 2019 yılı hedeflerini şöyle açıklıyor: “Ürünlerimiz, dünya pazarlarında, henüz potansiyellerinin tamamına ulaşmadı. Nero Endüstri tanındıkça, ürünlerimizin yarattığı müşteri memnuniyeti yayıldıkça, mevcut ürünlerimizin pazarı daha da genişleyecek. Yeni ürünlerimizin de pazara çıkacağı 2019’da, 2018’teki teslimat sayımızı aşmayı ve sektördeki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

  

 

Yangın söndürme tüpü (Solda), UV-IR Dedektör (Sağda)

 

Nero Endüstri Hakkında

Nero Endüstri A.Ş., kara, deniz ve hava platformları alt sistemlerinin tasarımı, üretimi ve kalifikasyonu alanlarında sektöre hizmet vermek için, 2009 yılında kurulmuştur. Güç ve dağıtım sistemleri (Yardımcı Güç Üniteleri, Askeri Jeneratörler, AC/DC Dönüştürücüler), İnfilak Bastırma Sistemleri ve KBRN tespit ve filtrasyon sistemlerinden oluşan üç ana alanda faaliyet gösteren firmanın, Ankara’da 12.000 m2’lik üretim ve Ar-Ge tesisi; Sakarya’da ise 60.000 m2’lik üretim tesisi bulunmaktadır.

Nero Endüstri, askeri projeler için geçerli olan ulusal ve NATO kleransları ve 125’i mühendislerden oluşan 200 çalışanıyla dünya çapında faaliyet gösteren büyük savunma firmalarına, ürün ve servis desteği sağlamaktadır.

Web sayfası adresi : www.neroindustry.com

 

 2,431 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.