Ana Sayfa Manşet Nero Endüstri, Ar-Ge Çalışmaları ile MARS KBRN Sistemlerini Geliştirmeye Devam Ediyor

Nero Endüstri, Ar-Ge Çalışmaları ile MARS KBRN Sistemlerini Geliştirmeye Devam Ediyor

Nero Endüstri’nin, tasarım ve üretimini yüzde 100 yerli olanaklar ile yaparak entegrasyonunu tamamladığı 4 ana ürün grubu, 22 ülkede 8.000’den fazla askeri araç ve tesiste kullanılıyor. Firma, ARES İnfilak Bastırma Sistemleri, ARMA Güç Sistemleri, MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemleri, UMAY Sis Havanı ve Lazer İkaz Sistemleri için yurt içi ve yurt dışından gelen siparişleri karşılamaya ve bu ürün grupları için sürekli Ar-Ge çalışmaları yürüterek yüksek teknoloji ile ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.

MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemi

KBRN Filtrasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

MARS sistemleri, günümüz muharebe sahasında karşılaşılması muhtemel olan; kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlere karşı, mürettebatın sağlıklı nefes alışını sağlamak ve zehirlenmesini engellemek amacı ile tehlikeli ajanları filtreliyor. MARS sistemlerinin, 3 farklı türü bulunuyor. Bunlar;

  • Pozitif Basınçlı KBRN Filtrasyon Sistemleri
  • Maskeli Tip KBRN Filtrasyon Sistemleri
  • Pozitif Basınçlı ve Bağımsız Maskeli Tip KBRN Filtrasyon Sistemleri

şeklinde sıralanıyor.

Maskeli Tip MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemi

Bu sistemler, sivil ve askeri alanlarda kullanılabiliyor. MARS sistemleri, NATO AEP 54 standartlarına göre tasarlanıyor, üretiliyor ve test ediliyor.

MARS sistemlerinin 3 ana bileşeni bulunuyor:

  • Kontrol Üniteleri
  • KBRN Filtreleri
  • KBRN Kabini

MARS sistemleri, MIL-SDT-810H ve MIL-STD-461F standardına uygun olarak; yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık, yüksek nem, şok, titreşim ve EMI/EMC testlerinden başarı ile geçti. Nero Endüstri’nin ürettiği MARS sistemleri, araç içerisindeki klima sistemi ile mekanik olarak entegre edilebilme kabiliyetine de sahip. Havanın ısıtılması işlemini, kendi içerisinde yer alan ısıtıcılar ile yapan MARS sistemleri, havayı soğutmak için ise araç klimasına entegre şekilde çalışabiliyor. Bu sayede, kullanıcının talep ettiği koşullara uygun şekilde iklimlendirilmiş hava sağlayabiliyor.

Pozitif Basınçlı MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemi

Nero Endüstri’nin üretmiş olduğu Mars KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemleri, hâlihazırda toplam 12 ülkenin silahlı kuvvetlerindeki zırhlı araçlarda, güvenlik tesislerinde, gemilerde ve komuta kontrol şelterlerinde kullanılıyor.

 998 Toplam Görüntüleme,  4 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.