Ana Sayfa Haberler Nero Endüstri, Koronavirüs Tedbirleri ile Çalışmaya Devam Ediyor

Nero Endüstri, Koronavirüs Tedbirleri ile Çalışmaya Devam Ediyor

Nero Endüstri, 25 Mart’ta, Yeni Koronavirüs Hastalığı’na (COVID-19) karşı aldığı önlemleri açıkladı. Bu tedbirler kısaca şöyle:

  • Asansörler, geçici bir süre devre dışı bırakıldı
  • Ofis, koridor ve acil çıkış kapıları, sürekli açık kalacak hale getirildi
  • Yemekhane yoğunluğunu azaltmak amacıyla öğle yemeği saatleri ve grup sayıları artırıldı, ayrıca 4 kişilik masalarda 2 kişinin çapraz şekilde oturabileceği düzen oluşturuldu
  • Ambalajlı tek kullanımlık ürünler tercih edilmeye başlandı
  • Personele, eldiven ve maske kullanımı ile ilgili bilgilendirme yapıldı
  • İşe girişlerde ve gün içinde, temassız ateş ölçerler ile kontroller gerçekleştirmeye başlandı
  • Servislerdeki yoğunluğu engellemek için araç sayısı arttırıldı
  • Fabrika genelinde ilaçlama ve dezenfekte çalışması yapıldı

Açıklamada ayrıca şu ifade yer aldı: “Çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı her zaman önceliğimiz olmuştur. Yeni Korona Virüs hastalığından korunmak ve toplum olarak verdiğimiz mücadeleye destek vermek için Nero Endüstri olarak gerekli önlemleri hızla hayata geçiriyoruz.”

VIRUSSAFE ile Virüslere Dur Diyor

Nero Endüstri, genel olarak virüs ve bakteri tehditlerine karşı olarak da kendi tesislerini ve servis araçlarını, yine kendi geliştirdiği VIRUSSAFE hava temizleme ürünleri ile koruyor.

Firmanın Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak 2012 yılında piyasaya sürdüğü VIRUSSAFE ürünü, havadaki; virüs, bakteri, alerjen, küf, mite ve poleni, iyonizasyon teknolojisi ile etkisiz hale getiriyor. Havadaki doğal su buharını kullanan VIRUSSAFE, su moleküllerini parçalayarak, ortama iyonize edilmiş oksijen ve hidrojen molekülleri gönderiyor. Pozitif yüklü hidrojen molekülleri ve negatif yüklü oksijen molekülleri de havada mevcut bulunan; virüs, bakteri, alerjen, küf, mite ve polenlere tutunarak bunların çevreleriyle etkileşime girmesini engelliyor ve etkisiz hale getiriyor.

Firma tarafından hazırlanan broşürlerde; H1N1 ve H5N1 virüsleri ile yapılan laboratuvar testlerinde, VIRUSSAFE kullanılan ortamda, anlık olarak virüslerin %99’unun hastalık yapamaz hale geldiği bilgisi yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.