Ana Sayfa Manşet Nero Endüstri, Savunma Sistemlerindeki Kabiliyetlerini Geliştirmeye Devam Ediyor

Nero Endüstri, Savunma Sistemlerindeki Kabiliyetlerini Geliştirmeye Devam Ediyor

Nero Endüstri, tasarım ve üretimini %100 yerli olanaklar ile yaptığı 4 ana ürün grubunu, 22 ülkedeki 8.000’den fazla askeri araç ve tesise entegre etmeyi başardı. Firma, ARES İnfilak Bastırma Sistemleri, ARMA Güç Sistemleri, MARS İklimlendirme, KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemleri ile UMAY Sis Havanı ve Lazer İkaz Sistemlerinin, yurt içi ve yurt dışından alınan siparişlerini üretmeye devam ediyor. Bir yandan da tüm ürün gruplarında, Ar-Ge çalışmaları yürüterek, ürünlerini yüksek teknoloji ile sürekli geliştiriyor.

ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri

Kara operasyonları sırasında en büyük tehditlerden biri, güdümlü tanksavar füzelerinden (anti-tank guided missile / ATGM) ve omuzdan atılan roketlerden (rocket-propelled grenade / RPG) gelmektedir. Bu silahlar, saniyeler içerisinde ağır zırhlı bir aracı bile imha edebilme kabiliyetine sahiptir. Nero Endüstri tarafından geliştirilen ARES ürün grubu; güdümsüz tanksavar saldırılarının, mayın patlamalarının, yanıcı ve yakıcı tehlikeli maddelerin, akaryakıt yangınlarının, RPG-6 ve RPG-7’lerin, ATGM’lerin veya diğer herhangi bir zırh delici ağır mühimmatın neden olduğu patlamaları bastırabiliyor. UV-IR optik dedektörleri, 3 milisaniyenin altında yangını algılıyor, algılamanın ardından kontrol üniteleri, 6 milisaniyede sistemi aktive ediyor, söndürücü tüpler ise 7 milisaniyenin altında aktif hale geliyor. ARES sistemleri sayesinde, yangın ve infilaklar, 250 milisaniyenin altında bir sürede bastırılabiliyor.

ARES, gövde ve lastik yangın söndürme sistemleri sayesinde, molotof kokteyli gibi tehditlerin sebep olduğu araç dışındaki yangınları, araç tehdit altındayken bile kolaylıkla söndürülebiliyor. Sistem, genel olarak zırh delici mühimmatın veya araç içerisindeki hidrokarbon yakıtların oluşturabileceği tahribatlara karşı; insan yaşamını, araç içindeki mühimmatı ve diğer değerli varlıkları koruyor.

UMAY Sis Havanı

MARS İklimlendirme, KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemleri

MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemleri, günümüz savaş tehditleri arasında yer alan kimyasal, biyolojik, nükleer ve radyoaktif tehditlere karşı mürettebatın zehirlenmesini engelleyerek sağlıklı nefes alışını sağlamak amacı ile tehlikeli ajanları filtreliyor. MARS sistemlerinin, araç ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre seçilebilecek 3 farklı türü bulunuyor. Bunlar, şu şekilde sıralanıyor:

  • Pozitif Basınçlı KBRN Filtrasyon Sistemleri
  • Maskeli Tip KBRN Filtrasyon Sistemleri
  • Pozitif Basınçlı ve Bağımsız Maskeli Tip KBRN Filtrasyon Sistemleri

Bu sistemler, sivil ve askeri alanlarda kullanılıyor. MARS sistemleri, NATO AEP 54 standartlarına göre göre tasarlanıyor, üretiliyor ve test ediliyor.

UMAY Sis Havanı ve Lazer İkaz Sistemleri

UMAY Sis Havanı ve Lazer İkaz Sistemleri, askeri zırhlı araçları, pek çok farklı tehdide karşı hedef olmaktan kurtaran ve kamufle olmasına yarayan sistemler. Sis havanları, tüm dünya genelinde kabul görüyor ve askeri araçların tamamına yakınında kullanılıyor. Lançer, kontrol kutusu ve sis havanı mühimmatından oluşan sistem, farklı çap ve boyutlardaki sis havanı mühimmatını ateşleyebilecek şekilde tasarlanabiliyor. Sis havanları, genellikle tankların kulesine entegre ediliyor. Sistem, sis mühimmatını, 30 ila 60 derece arasında eğimle 50 ila 250 metre uzaklığa kadar fırlatabiliyor. Sistem, kullanılan mühimmat türüne bağlı olarak, 30 ila 90 saniye arasında sis perdesi oluşturabiliyor ve aracın kamufle olmasını sağlıyor.

UMAY LW180 (sol), LW360 (orta) and LW1000 (sağ) Lazer İkaz Sistemleri.

ARMA Güç Sistemleri

Nero Endüstri, kara araçlarının güç destek sistemleri konusundaki ihtiyacına yönelik olarak, ARMA Güç Sistemleri ürün ailesini sunuyor. ARMA ürün ailesi içerisinde;

  • Askeri jeneratörler,
  • Yardımcı güç üniteleri,
  • Akü yönetim sistemleri,
  • Güç dağıtım/anahtarlama üniteleri ve
  • Araç entegrasyon çözümleri yer alıyor.
Arma Güç Sistemleri

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.