Ana Sayfa Haberler Nero Endüstri’nin Yeni Lazer İkaz Sistemi UMAY’ın ilk Müşterisi, Bir Yurt Dışı Kullanıcı Oldu

Nero Endüstri’nin Yeni Lazer İkaz Sistemi UMAY’ın ilk Müşterisi, Bir Yurt Dışı Kullanıcı Oldu

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Nero Endüstri, IDEF 2019’da, ARMA Güç Sistemi, ARES İnfilak Bastırma Sistemi ve MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemi gibi bilinen ürünlerini sergiledi. Firma, ARES MARINE Deniz Tipi Yangın Söndürme Sistemi ve yeni geliştirdiği UMAY Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemi’ni ise bir savunma fuarında ilk kez sergilemiş oldu.

Firma, fuarın ilk günü düzenlenen bir törende, Ukraynalı bir kara aracı üreticisi ile UMAY Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemlerine ilişkin bir de satış anlaşması imzaladı. Firmalar tarafından, satışı yapılan sistem sayısına ya da anlaşmanın bedeline ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Nero Endüstri standını, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de ziyaret etti.

Nero Endüstri ve Ukraynalı kara aracı üreticisi arasındaki anlaşma, fuarın ikinci günü imzalandı.

 

Nero Endüstri standını ziyaret edenler arasında, Yeni Gine delegasyonu da vardı.

 

Nero Endüstri, Gemi Yangınlarını da Önleyecek

Nero Endüstri, fuarda sergilediği ARES MARINE sistemini, kara araçlarının yangın söndürme sistemlerinde elde ettiği tecrübeler ile suüstü platformları için geliştirdi.

ARES MARINE Deniz Tipi Yangın Söndürme Sistemi (solda). UMAY Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemi (sağda).

 

ARES MARINE, kara araçlarındaki ARES sistemlerinden farklı olarak, 6 kademeli bir yaklaşım öngörüyor. Bu yaklaşım, sistemin entegre edileceği geminin bölümlerini, yangın tehdidine göre önceliklendiriyor. Olası bir yangının patlama riski doğurabileceği bölümler en yüksek seviyeli olarak; yangının yayılma riskinin ve can kaybı tehdidinin az olduğu bölümler ise düşük seviyeli olarak önceliklendiriliyor. Mühimmat depoları ve makina dairesi gibi yanıcı ve patlayıcıların yoğun şekilde bulunduğu yüksek öncelikli bölümlere infilak bastırma sistemleri; mutfak ve yaşam mahalleri gibi patlama riskinin düşük, ancak can kaybının yüksek olduğu yerlere yangın söndürme sistemleri; söndürülmesi nispeten kolay olan güverte gibi düşük öncelikli bölümlere ise sadece algılayıcı sistemler yerleştiriliyor.

Nero Endüstri’nin ARES ailesinde, yangın ve infilakı elektro-optik olarak algılayarak, kontrol ünitelerine ileten ve yangın söndürme tüplerinin otomatik olarak patlatılmasını sağlayan UV/IR dedektörler bulunuyor. Bununla birlikte firma, suüstü platformlardaki uygulamalara yönelik olarak, duman dedektörleri de geliştiriyor. IP67 standartları ile uyumlu olarak ve ex-proof (patlama yaratmayan) şekilde tasarlanan bu dedektörlerin kalifikasyon testleri devam ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.