Ana Sayfa Haberler Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve VESTEL Savunma’nın İş Birliğine, YÖK’ten Ödül

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve VESTEL Savunma’nın İş Birliğine, YÖK’ten Ödül

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve VESTEL Savunma’nın, Yakıt Pili ve Hidrojen Teknolojileri konusundaki ortak çalışmaları, Üniversite Sanayi İş Birliği kategorisinde, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen Üstün Başarı Ödülüne layık görüldü.

Ödüller, 3 Ekim’de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, YÖK tarafından düzenlenen, 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni sırasında sahiplerini buldu. Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar aldı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Prof. Dr. Turhan Nejat Veziroğlu Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi ve VESTEL Savunma, yakıt pili ve hidrojen teknolojileri konularında, 2005 yılından bu yana birlikte çalışmalar yürütüyorlar. Özellikle Katı Oksit Yakıt Pili (KOYP) hücre ve stak geliştirme konusundaki bilgi birikimi ile öne çıkan VESTEL Savunma’nın, KOYP membran üretimi, KOYP hücre ve stak tasarımı, sodyum bor hidrürden hidrojen üretimi ve PEM yakıt pilleri konularında birçok patent ve faydalı modeli bulunuyor.

Tören sonrasında, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ve VESTEL Savunma Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Aytül Erkan Kılıçer ve proje ekibi, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 1,623 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.