Ana Sayfa Haberler Norveç Sahil Güvenlik Teşkilatı ve HENSOLDT, TRS-3D Radarı için İkinci Kez Anlaştı

Norveç Sahil Güvenlik Teşkilatı ve HENSOLDT, TRS-3D Radarı için İkinci Kez Anlaştı

MSI Dergisi’nin 183’üncü sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin savunma tedarikinden sorumlu kurumu olan NDMA ile yeni bir anlaşma imzalayan HENSOLDT, Norveç Sahil Güvenlik Teşkilatı bünyesindeki Svalbard gemisini, TRS-3D radarının son sürümü ile donatacak. Gelişmeyi 14 Ağustos’ta duyuran firmanın sunduğu radar çözümü içerisinde, her zaman olduğu gibi dâhili bir dost düşman tanıma (IFF) sistemi de yer alacak. Firma, teslimatlara 2021 yılından itibaren başlayacak.

HENSOLDT, geçtiğimiz aylarda da P6615 Programı kapsamında, aynı kullanıcı için inşa edilmekte olan 3 adet Arktik Sahil Güvenlik Gemisi’ne entegre edilecek TRS-3D radarlarının modernizasyonunu kapsayan bir anlaşma imzalamıştı. İmzalanan anlaşmaların toplam bedeli ise yeni sözleşme ile birlikte 27 milyon avroya ulaştı.

TRS-3D, çok maksatlı ve 3 boyutlu bir deniz ve hava gözetleme radarı. Sistem, otomatik hedef takibi yapabiliyor ve helikopterler için seyrüsefer bilgisi sağlayabiliyor. Radar, bünyesindeki entegre MSSR 2000 I IFF sistemi ile de dost düşman tanımlaması yapabiliyor.

 1,157 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.