Ana Sayfa Haberler NOVA Power Solutions, Güç Kalitesini Anlatmaya Devam Ediyor

NOVA Power Solutions, Güç Kalitesini Anlatmaya Devam Ediyor

MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayımlanan KSS 2018 özel haberi, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

NOVA Power Solutions, elektrik gücü kalitesi (güç kalitesi) konusunda sektörü bilgilendirme faaliyetlerine, Kara Sistemleri Semineri’nde de devam etti. NOVA Power Solutions Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İş Geliştirme Sorumlusu Süleyman Bayramoğlu, seminerin ilk gününde yaptığı sunumda, kara kuvvetlerinin, neden güç kalitesi konusuna eğilmesi gerektiğini anlattı.

Güç kalitesi terimi; güç şebekesi bakış açısı ile “yük” olarak adlandırılan bir cihazı besleyen elektrik enerjisini ve “yük”ün tam beklendiği şekilde çalışması kavramını anlatmak için kullanılıyor. Uygun özellikte güç ile beslenmemesi durumunda, cihaz (ya da yük), belli bir zaman sonra beklenen işlevi görmeyebilir; beklenmedik bir şekilde arızalanabilir ya da hiç çalışmayabilir. Bu konu, yalnızca savunma sistemleri için değil, endüstriyel proses kontrol enstrümantasyon sistemleri, iletişim altyapıları, kent güvenlik sistemleri, kritik tesis ve altyapı güvenlik sistemleri ve trafik yönetim sistemleri açısından da oldukça önemli.

Küçük şebekeler, elektriksel anomalilerin yayılımına; diğer bir deyişle güç kalitesindeki düşüşlere daha yatkın. Bu nedenle askeri kamp, geçici üs bölgesi, komuta kontrol merkezi gibi küçük şebekelerde, güç kalitesi konusu, çok daha kritik hale geliyor.

NOVA Power Solutions, 2012 yılından bu yana, Türk savunma ve havacılık sanayisini, güç kalitesi konusunda bilgilendiriyor ve bu konuda çözüm ortağı olarak çalışıyor. Firma, kendisini, “Yüksek kalite ve güvenirliğe sahip çözümleri ile Türk savunma ve havacılık sanayisi firmalarıyla iş birliği yaparak Türkiye’nin yüksek teknolojiye sahip, kaliteli ve güvenilir savunma sistemi geliştirme ve ihraç etme hedefine katkı verecek bir çözüm ortağı” olarak konumlandırıyor. NOVA Power Solutions’un Türkiye’deki referansları arasında; ASELSAN, HAVELSAN ve Vestel Savunma gibi firmalar bulunuyor.

Soldan sağa: NOVA Power Solutions CEO’su Steve Ziff, NOVA Power Solutions İş Geliştirme Direktörü Kurt Worden ve NOVA Power Solutions Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İş Geliştirme Sorumlusu Süleyman Bayramoğlu

 1,543 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.