Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 NOVA Power Solutions, Elektrik Gücü Tüketiminde Verimliliğin Anahtarını Anlattı

NOVA Power Solutions, Elektrik Gücü Tüketiminde Verimliliğin Anahtarını Anlattı

IDEF 2013’ten beri fuara stantlı katılım gösteren NOVA Power Solutions, bu yıl, COVID-19’dan kaynaklanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle, ziyaretçi olarak yer aldı. Türk savunma ve havacılık sektörünün özgün sistemleri için güç kalitesi ve güç koruma çözümleri sunan firmanın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Süleyman Bayramoğlu, fuarda, bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Bayramoğlu, firmanın projeler yürüttüğü ASELSAN, HAVELSAN ve STM’nin yanı sıra Leonardo, Meteksan Savunma, YALTES veTRtest yetkilileri ile de bir araya geldi. Ayrıca, potansiyel iş birlikleri kapsamında, diğer sistem ve ekipman geliştirici firmalarla temaslarda bulundu. Bayramoğlu, bu temaslarda, NOVA Power’ın 33 yıldır birlikte çalıştığı CLARY Corporation’ın bünyesine alınmasıyla güçlenen kurumsal yapısıyla ilgili bilgi verdi. Ayrıca, bu yeni yapılanma kapsamında, Avrupa ve Pakistan’a kadar olan bölgedeki müşterilerine NOVA Power’ın Türkiye’deki destek biriminden bakım ve destek hizmeti sağlanacağını aktardı.

NOVA Power Solutions’ın SRNT ve SRHF ürün ailesine kazandırdığı uyarlanabilir güç çarpanı düzeltme (Adaptive Power Factor Correction / APFC™) özelliği, görüşmelerde gündem maddeleri arasında yer alan konulardan biriydi. Bayramoğlu, bu yeni özelliğin, sektörde nasıl karşılandığı ile ilgili şunları söyledi: “APFC™ teknolojisi, sistemlere, daha önce tam olarak karşılanamayan, elektrik gücü tüketiminde verimliliği daha da üst noktalara taşıyacak yeni bir yeteneği kazandırıyor. Bu yeni yetenek, özellikle gemilerde, mobil sistemlerde ve jeneratörle beslenen küçük elektrik şebekelerinde taktik sistemlere güç sağlanırken bir yandan arıza oranını düşürüyor, diğer yandan da daha düşük yakıt tüketiminin önünü açıyor. Bu sayede sistemlerin daha uzun süre görev yapılabilmesine de olanak veriyor. Ayrıca, elektrik altyapısının daha az yıpranmasına; bakım için harcanan zamanın ve bakım maliyetinin de azalmasına katkı sağlıyor. Fuardaki görüşmelerimiz sırasında bazı ürün ailemize kazandırdığımız bu yeni teknoloji de gündeme geldi ve çok olumlu geri dönüşler aldık.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.