Ana Sayfa Haberler NOVA Power Solutions, WEST 2020 Savunma Fuarında, Güç Kalitesinin Önemini Bir Kez Daha Gözler Önüne Serdi

NOVA Power Solutions, WEST 2020 Savunma Fuarında, Güç Kalitesinin Önemini Bir Kez Daha Gözler Önüne Serdi

Süleyman BAYRAMOĞLU / Suleyman.Bayramoglu@novapower.com

NOVA Power Solutions Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesinden Sorumlu İş Geliştirme Müdürü

Savunma ve havacılık firmalarına, sistemlerinin güvenilirliğini arttıran çözümler sunan NOVA Power Solutions, güç kalitesi alanındaki teknolojilerini, 2-3 Mart tarihlerinde düzenlenen, ABD’nin batı yakasındaki en önemli denizcilik konferansı ve sergisi olan WEST Fuarı’nda sergiledi.

Otuz yılı aşkın süredir güç kalitesi uygulamaları alanında faaliyet göstermekte olan NOVA Power Solutions, zorlu fiziksel veya elektriksel koşullar altında; askeri gemilerde, karada konuşlu birliklerde ve uzak tesislerde kullanıma yönelik; güç koruma, şartlandırma ve dönüştürme çözümlerinin tasarımını ve üretimini gerçekleştiriyor.

AFCEA International derneği ile ABD Deniz Enstitüsü tarafından ortaklaşa düzenlenen WEST Fuarı, ABD ve onun müttefiki konumundaki ülkelerde görevli komutanları, her rütbe ve görevdeki subayları, mühendisleri, kullanıcıları ve sanayi temsilcilerini bir araya getiriyor. Fuar, platform üreticileri ve teknoloji geliştiricilerini tek bir çatı altında bir araya getirerek bağlantı kurmalarına ve sundukları çözümleri birbirleriyle paylaşmalarına olanak sağlayan, alanındaki tek etkinlik olma özelliğini taşıyor.

NOVA Power Solutions Uygulama Mühendisi Walt MaGill, standı ziyaret eden katılımcılara ürünler hakkında bilgi verdi.

NOVA Power Solutions’ın WEST Fuarı’nda canlı olarak gerçekleştirdiği güç kalitesi gösterimleri, şirketin, paydaşlarını, güç kalitesinin kritik görevli sistemlerindeki önemi hakkında eğitme misyonunun bir parçası niteliğindeydi. Firmanın ihtiyaca özel olarak geliştirdiği ürünler, kritik elektronik sistem ya da ekipmana, sürekli temiz güç; diğer bir deyişle güç dalgalanmaları, güç düşmeleri, voltaj düşüklükleri, harmonik bozulmalar, hat gürültüsü ve hatta elektrik kesintisi gibi anomalilerden arınmış güç temin edilmesini sağlıyor. Uygun şekilde tasarlanmış böyle bir güç çözümü olmadığında, güç ile ilgili bu tür anomali ya da kesintiler, kritik görev sistemlerinin, beklenmedik zamanlarda arızalanmasına yol açabiliyor. Bu tür bir durum, tüm sistemler için fazladan maliyet anlamına geliyor; aynı zamanda, savunma alanındaki sistemler için, ayrıca görev başarımı açısından tehlike de arz ediyor. Uzun vadede, güç ile ilgili anomaliler, hassas ve genellikle yüksek maliyetlere sahip olan kritik elektronik cihazlara zarar vererek bunların kullanım ömürlerini de azaltabiliyor.

NOVA Power Solutions, WEST Fuarı’nda, kendi ürünü olan örnek bir ünite üzerinde canlı gösterimler yaparak ziyaretçilerin; üniteye bozuk ve düzensiz bir şekilde giren gücün nasıl temiz ve ideal bir sinüs dalgası olarak çıktığını; çıkan gücün sabit gerilim ve frekansa sahip olduğunu ve herhangi bir kesintinin söz konusu olmadığını uygulamalı olarak görmesini sağladı.

Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi ile 2012’den Bu Yana Süren İş Birliği

NOVA Power Solutions, 2012 yılından bu yana, Türk savunma sistem entegratörleriyle ve savunma ekipmanı üreticileriyle iş birliği yapıyor. Karşılıklı fayda sağlayan bu ortaklık, Türk savunma ve havacılık sanayisinin büyümesini de destekliyor. NOVA Power Solutions’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesinden Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Süleyman Bayramoğlu, NOVA Power’ın kendisini, “Türkiye’nin, yüksek teknolojiye ve güvenilirliğe sahip özgün savunma sistemi geliştirme ve bunları, bölge ülkeleri ile dünyaya ihraç etme hedefine, ihtiyaca özel güç besleme çözümleriyle katkıda bulunmak ve önde gelen firmalarla iş birlikteliği yapmak” hedefiyle konumlandırdığını ifade ediyor.

Frekans Kayması Test Akımı: NOVA Power Solutions’ın çözümüne ve karşılaştırılan sisteme giren voltaj kaybolduğunda (düz kırmızı çizgi), NOVA Power Solutions’ın sistemi, temiz ve ideal dalga formuna sahip bir sinüs dalgası (sarı) oluşturmaya devam eder. Karşılaştırılan sistemin çıktısı (mavi) ise, kare bir dalga şeklinde ya da bir sinüs dalgasının kademeli yaklaşıklığı şeklindedir.

NOVA, Türk savunma firmalarının yerli olarak tasarlayıp geliştirdiği ve halen kullanımda olan su altı ve su üstü platformlarının yanı sıra kara platformlarına yönelik sistemler için 2012’den beri özel tasarım güç çözümleri geliştiriyor.

NOVA Power Solutions’ın referansları arasında; ASELSAN, HAVELSAN ve Vestel Savunma gibi firmalar bulunuyor. Bu referansların arkasında ise NOVA Power Solutions’ın, bu firmalarla tasarım aşamasından itibaren çalıştığı projeler ve ürünlerin, Türk ve bölge ülkelerinin envanterlerine girmesi bulunuyor. NOVA Power Solutions’ın ihtiyaca özel güç çözümleri; Türk savunma ve havacılık sanayisinin büyümesi ve Türkiye’nin kaliteli, yüksek teknoloji içeren, güvenilir sistemler üretme ve ihraç etme kapasitesinin artırılması bakımından kritik rol oynadı ve oynamaya devam ediyor.

 2,242 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.