Ana Sayfa Advertorial Numesys, Ansys Fluent Yazılımı ile Yüksek Hızlı Aerodinamik Hesaplamalar Yapılmasını Sağlıyor

Numesys, Ansys Fluent Yazılımı ile Yüksek Hızlı Aerodinamik Hesaplamalar Yapılmasını Sağlıyor

Savunma ve havacılık sanayisinde, geliştirilen roket ve füze gibi sistemlerin, yüksek hız rejimlerinin de aralarında bulunduğu farklı ve zorlayıcı fiziksel koşullarda başarılı bir şekilde çalışması gerekiyor. Bunun sağlanabilmesi için bu sistemlerin tasarım aşamasında kritik analizlerin yapılmasına ihtiyaç duyuluyor. Bu noktada da Türkiye distribütörlüğünü Numesys’in yürüttüğü, Ansys’in Fluent yazılımı devreye giriyor. Numesys, aerodinamik hesapları daha hızlı ve yüksek doğrulukta analiz etmek için Fluent yazılımı ile savunma ve havacılık sektörüne destek oluyor. Yazılımın sunduğu metotlar sayesinde yüksek doğrulukta ve detayda aerodinamik analizlerin gerçekleşmesi mümkün oluyor.

Bütüncül hizmet yaklaşımıyla Türk savunma ve havacılık sektörüne simülasyon ve analiz çözümleri sunan Numesys, Ansys yazılımları ile kullanıcılara hızlı ve yüksek doğrulukta analizler yapma imkânı sağlıyor. Hızları giderek artan roket ve füze gibi hava araçlarının, hareket hızlarının ses hızının çok üzerine çıktığı durumlarda da çalışabilmesi gerekiyor. Bu gibi yüksek hızlı ortamların deneysel olarak oluşturulması ve test edilmesi ise zaman ve maddi kaynaklar açısından yüksek maliyetler gerektiriyor. Ayrıca farklı hızlar, irtifalar ve hücum açılarının kombinasyonlarında yapılması gereken deneysel çalışmalar da beraberinde uzun test sürelerini getiriyor. Numesys, Türkiye distribütörü olduğu Ansys’in Fluent yazılımı ile kullanıcılara, bu çalışmaları bilgisayar ortamında yapabilmeleri için daha hızlı ve yüksek doğrulukta aerodinamik hesaplama imkânı sunuyor.

Deneysel Yöntemlerden Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiğine Geçiş

Ansys yazılımında kullanılan hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD) metodu, tasarlanan araçların aerodinamik hesaplamalarının yapılmasında kullanılan etkili bir yöntem. Bu yöntem sayesinde gerçek deney ortamları ve tasarımlar bilgisayar ortamına aktarılabiliyor ve çeşitli hareket denklemleri çözülerek, gerçekçi simülasyonlar elde edilebiliyor. Yapılan HAD analizleri, tasarlanan aracın aerodinamik verilerini, gözden kaçma olasılığı yüksek olan detaylarla birlikte optimum sürede elde etme imkânı da sağlıyor.

Ansys’in Aerodinamik Hesap Kabiliyeti

Ansys’in aerodinamik hesap yetenekleri, zor fiziksel koşullar altında gerçekleştirilen deneysel çalışmaların karmaşıklığıyla başa çıkma konusunda önemli bir avantaj sağlıyor. Ansys Fluent yazılımı, alanındaki öncü ürünlerden biri olarak öne çıkarken, aerodinamik hesaplamaların daha hızlı ve yüksek doğrulukla analiz edilmesine olanak tanıyor. Örneğin, Ansys Fluent içerisinde yer alan High Speed Numerics (HSN) metodu sayesinde, aerodinamik analizlerde hava hızının ses hızını aştığı durumlarda ortaya çıkan şok dalgaları kaynaklı zorluklar giderilerek yakınsama süreçleri kısaltılıyor. Yazılım, tüm bu parametreleri otomatik olarak gözden geçirerek, gerektiğinde belli toleranslarda güncelleyebiliyor. Bu sayede parametrelerin güncellenmesi için harcanan zamanın azaltılması mümkün oluyor ve kullanıcının müdahalesine de daha az bağımlı hale geliyor.

Ansys Fluent yazılımı, içerisinde barındırdığı; türbülans, reaksiyon, ısı transferi, akustik ve çok fazlı akış başta olmak üzere fizik çözümlerinde çeşitli modellere sahip.

Numesys’ten Bütüncül Hizmet Yaklaşımı

Ansys yazılımları ile yapılan analizler sayesinde tasarlanan araçların; asgari yakıt tüketimi, azami manevra kabiliyeti ve uzun kullanım ömrü gibi belirlenen görevleri, en uygun şekilde gerçekleştirebilme yeteneği arttırılıyor. Numesys yetkilileri, bu nedenle Ansys yazılımlarının aerodinamik tasarım süreçlerinde güvenilir bir çözüm olarak öne çıktığına dikkat çekiyor. Alanında uzman teknik ekibiyle; tasarım, analiz ve AR-GE çalışmalarına yönelik doğrulama ve optimizasyon hizmetlerini bütüncül bir yaklaşımla sunan Numesys, sahip olduğu mühendislik tecrübesini, kritik ve stratejik ürün ve alt sistem yerlileştirme süreçlerinde kullanıcıların hizmetine sunuyor. Numesys’in doğrulama ve optimizasyon hizmetlerine ulaşmak isteyenler, iletisim@numesys.com.tr adresinden detaylı bilgi alabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.