Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Numesys, Sektöre Sağladığı Katma Değeri Arttırmayı Hedefliyor

Numesys, Sektöre Sağladığı Katma Değeri Arttırmayı Hedefliyor

Ansys ürünleri ile Türk savunma ve havacılık sanayisine hizmet veren Numesys, IDEF’te; yapısal, elektronik, akışkanlar dinamiği ve 3 boyutlu tasarım alanlarındaki çözümlerini ön plana çıkarttı ve fuar boyunca, 25’i aşkın firmayla bu çözümlerini konu alan teknik görüşmeler gerçekleştirdi.

Numesys’in fuar kapsamındaki temaslarının gündeminde, firmanın, sektöre katma değer sağlayan faaliyetleri de yer aldı. Numesys Genel Müdürü Ekin Ersan, firmanın bu faaliyetleriyle ilgili şu noktaların altını çizdi: “Bizi yakından tanımayan sektör firmaları, Numesys’in, herhangi bir yazılım distribütörü olduğunu düşünebiliyor. Diğer yandan yakın çalıştığımız firmalar, bizim aslında bir çözüm ortağı olduğumuzu; gerektiğinde projelerin ayrıntılarına inerek onlara destek olduğumuzu, yaşayarak görüyorlar. Fuar boyunca yaptığımız görüşmelerde, bu noktayı anlatma fırsatı bulduk. Önümüzdeki dönemde, daha çok firma ile çözüm ortaklığı iş modelimizle çalışmaya başlayacağımız öngörüyoruz.”

Numesys, fuarda gerçekleştirdiği temaslar ve yaptığı gözlemler sonucunda, sektörün ihtiyaçlarıyla ilgili notlar da aldı. Ersan, yaptıkları tespitleri şöyle anlattı: “Müşterilerimizin ihtiyaçları, sadece temin ettiğimiz ve kullanımını desteklediğimiz yazılımlarla sınırlı kalmıyor. Fuarda dikkatimizi çeken bir durum, gerek ambargolar nedeniyle yerli çözümlere olan talebin gerekse ihracatın artması sebebiyle müşterilerimizin iş yoğunluklarının üst bir noktaya ulaştığı oldu. Numesys olarak, bu ortamda, tecrübe ve deneyimimizle müşterilerimize ek hizmetler sunabileceğimizi öngörüyoruz. Bu hizmetler, projeye bir iş ortağı olarak dâhil olmak, müşterilerimizin mevcut personelini ya da işe almayı planladığı personeli eğitmek ya da belirli süreli personel sağlamak olabilir. Bu ve benzeri konuları, fuar sonrasında değerlendirmek üzere gündemimize aldık.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.