Ana Sayfa Haberler NUMESYS, Savunma ve Havacılık Sanayisine Yönelik Bilgisayar Destekli Mühendislik Çözümleri ile IDEF’te

NUMESYS, Savunma ve Havacılık Sanayisine Yönelik Bilgisayar Destekli Mühendislik Çözümleri ile IDEF’te

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Deniz Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Türk savunma ve havacılık sanayisinin gelişimine hız kazandırmak için, bilgisayar destekli mühendislik yaklaşımının yaygınlaşması gerektiğine inanan NUMESYS, IDEF’te, bu alandaki çözümlerini ve hizmetlerini sektör temsilcileri ile buluşturuyor. Bu çözümler ve hizmetler arasında; başta Elite Channel Partner’ı olduğu ANSYS olmak üzere, ROMAX, Rocky DEM, FLOWNEX, DYNAFORM, DEFORM, RECURDYN ve LMB Fans&Motors gibi mühendislik çözümleri yer alıyor.

ANOVA Arge Teknolojileri (%50), FİGES A.Ş. (%40) ve Koray Gökalp (%10) ortaklığında, 2018 yılında kurulan NUMESYS, savunma ve havacılık projelerinde yoğun olarak kullanılan, başta ANSYS olmak üzere, dünyanın en önde gelen mühendislik analiz yazılımlarının hem distribütörlüğünü yapıyor hem de bu yazılımlarla ilgili ihtiyaç duyan kullanıcılara teknik destek hizmeti veriyor. Sektörün güvenilir çözüm ortağı olmak için kolları sıvayan firma, Ankara merkez ofisinin yanı sıra İstanbul, İzmir, Bursa ve Konya’daki ofisleri ile sektöre hizmet veriyor.

NUMESYS Genel Müdürü Ekin Ersan, bu alandaki motivasyonları ile ilgili şunları söylüyor: “Tasarım yapan ve ürün geliştiren mühendislerimizin başarısı için ter döküyoruz. Varlık nedenimizi, ‘Mühendislik alanındaki yenilikçilik heyecanını canlı tutmak’ olarak tanımladık; hizmet verdiğimiz firmaların mühendislik departmanlarının doğal bir uzantısı olarak çalışıyoruz.”

Kullanıcıların karşılaşacağı sorunları daha hızlı çözebilmek ve yeni çıkan çözümleri kullanıcılara daha hızlı sunabilmek için ihtisaslaşmaya büyük önem veren firma, kurucu ortakları FİGES ve ANOVA’dan gelen 25 yıllık tecrübe ışığında, sektörün;

  • İhtiyacı olan ve karşılaştığı sorunları çözecek, doğru mühendislik araçlarını belirliyor,
  • Bu araçlarla ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetlerini veriyor,
  • Bu araçların kullanımı süresince teknik destek ile mühendislik hizmetleri ile her aşamada yanınızda oluyor,
  • Teknolojiyi ve yenilikleri çok yakından takip ederek mevcut araçların yeni sürümleri ya da ilgili işi daha iyi yapabilecek bir alternatif ortaya çıktığında, bunların kullanıma alınmasını destekliyor.

Tüm bunları, derin tecrübesi, teknik destek ve mühendislik desteği kabiliyetleri ve güçlü kurumsal yapısı ile başaran NUMESYS, Türkiye’deki güçlü iş ağı, giderek artan iş hacmi ve FİGES ve ANOVA’nın varlığı ile müşterilerine, uzun yıllara yayılan iş birlikleri için güven veriyor.

NUMESYS’in, IDEF katılımı kapsamında alt sistem, sistem ve platform seviyesi tasarımların askeri standartlarda (Mil-Std) dayanım, sıcaklık dağılımı, akış karakteristiği, elektromanyetik özellikleri ve optik davranışlarını simülasyon ortamında değerlendirmeye yönelik olan, aynı zamanda sistem gömülü yazılım geliştirmeye yönelik kabiliyetlere de sahip olan Türk Savunma Sanayiine yönelik sayısız referansı ile ANSYS markasına odaklanıyor.

 

Fark Yaratan Teknik Destek

Çok genç bir firma olsa da kurucu ortakları ANOVA ve FİGES’ten devraldığı 25 yıllık bir birikime sahip olan NUMESYS’in çekirdek ekibi, tecrübe ortalaması 8 yılın üzerindeki ANOVA ve FİGES çalışanlarından oluşuyor. Ersan, insan kaynaklarının gücüne ve ihtisas seviyesine şu sözlerle vurgu yapıyor: “Teknik yapılanmamız ne kadar derin ve kuvvetliyse müşteri memnuniyetinin de o kadar üst düzeyde olacağını çok iyi biliyoruz. Gerektiğinde, ANOVA ve FİGES’in insan kaynağından da yararlanabiliyoruz. Bu da yaklaşık 200 kişilik uzman bir mühendislik ekibi anlamına geliyor. FİGES ve ANOVA’nın yıllar içinde biriktirdiği ve bazıları, alınan eğitimlerin ya da danışmanlıkların ötesinde, ancak zamanla oluşabilen tecrübelere sahibiz.”

NUMESYS’in sektöre sağladığı katma değer, birden çok alanda kendini hissettiriyor. Gerek satış, gerekse satış sonrası süreçlerde sağladığı müşteri başarısı odaklı destek ile hizmet verdiği firmaların maliyetlerini asgari seviyeye indirmeye yardımcı oluyor. 25’ten fazla mühendisi, ortalama 8 yıldan fazla mühendislik tecrübesine sahip olan firma, sektörün ihtiyaçlarına en doğru cevapları verebilmek için ihtisaslaşmış çalışanları sayesinde, ihtiyacı tam olarak karşılayan, özel ve etkin çözümler sunuyor. Doğru ve güvenilir mühendislik araçlarının kullanımında, öğretilmesinde ve yenilikçi çözümlerin uygulanmasında, ileri mühendislik kabiliyetleri ile gerek online (çevrimiçi) ortamda gerekse de yerinde destek veren NUMESYS, firmaların yanı sıra meslek odaları ve üniversitelerle kapsamlı çalışmalar yürütüyor; geleceğin mühendislerinin yetişmesine katkıda bulunuyor.

NUMESYS, sunduğu hizmetlerden sektörün daha iyi yararlanabilmesi için, uzman mühendislerinin görev aldığı bir teknik destek platformu oluşturmuş durumda. Teknik destek hatları ve aktif e-posta adresleri aracılığıyla gelen teknik destek taleplerini karşılayan firma, hizmet kalitesini arttırmak için de sürekli yenilikler yapıyor.

 

 

Fark Yaratan Eğitimler

Dünyada ilk kez, aynı ülkede iki şirkete birden verilen “ANSYS Elite Channel Partner” unvanını taşıyan FİGES ve ANOVA’nın ortak girişimi olan NUMESYS, kısa süre içerisinde fark yaratacak önemli işlerin altına imza atmayı başardı. Bu çalışmalardan biri de “Bilgisayar Destekli Mühendislik Alanında En Kapsamlı Türkçe Çevrimiçi Eğitim Platformu” olan “NUMESYS Learning Portal”. Firmanın teknik ekibi tarafından hazırlanan Learning Portal platformu, kullanıcılara; telefon, tablet ve bilgisayarları aracılığıyla diledikleri zaman erişebilecekleri bir eğitim ortamı sunuyor.

Firmanın çevrimiçi sunduğu eğitim hizmetleri arasında: Türkçe kayıtlı eğitim videoları, kayıtlı webinarlar ve canlı dersler ile eğitim notları ve teknik dokümanlara erişim yer alıyor. NUMESYS’in Ankara ofisinde; başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye olmak üzere ANSYS eğitimleri de düzenleniyor. Kullanıcılar, belirli aralıklarla soru cevap seansları da düzenleyen firmanın bu eğitimlerinden, kendi takvimlerine uygun planlama seçeneği ile faydalanabiliyor.

Mühendislik Danışmanlığı da Var

NUMESYS, başta savunma ve havacılık olmak üzere, birçok farklı sektörde her platforma yönelik faaliyet gösteren firmalara, Ar-Ge çalışmaları kapsamında ihtiyaç duydukları; tasarım doğrulama ve optimizasyon, simülasyon ve analiz hizmetlerini bütünleşik olarak sunabiliyor. Bu sayede firma, sahip olduğu mühendislik tecrübesi ile kritik/stratejik ürün ve alt sistem yerlileştirme süreçlerine de destek oluyor.

 

NUMESYS’in, IDEF katılımı kapsamında odaklandığı başlıca markaları ise şöyle:

 

 

 1,996 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.