Ana Sayfa Advertorial NUMESYS, TEI’ye Özel Etkinlikler Gerçekleştiriyor

NUMESYS, TEI’ye Özel Etkinlikler Gerçekleştiriyor

Havacılık sanayisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak uluslararası düzeyde bir üretici ve dünya çapında bir tasarım merkezi konumunda olan TUSAŞ MOTOR SANAYİİ A.Ş. (TEI), NUMESYS ile birlikte ANSYS Kullanıcı Günleri etkinliği düzenliyor.

ANSYS CFX ile türbin soğutma analizi uygulaması.

Mühendislik sektöründe yenilikçi ve özgün çalışmaları ile endüstrinin ihtiyaçlarına cevap veren NUMESYS, uzman mühendis kadrosu ile simülasyon pazarında lider olan bilgisayar destekli çözümlerini ve Ar-Ge tecrübesini, sektöre aktarmaya devam ediyor. NUMESYS, bilgisayar destekli mühendislik yazılımlarının etkin kullanımını, düzenlediği etkinlikler ile müşterileri ile paylaşıyor. Sunduğu çözümleri, firmaların yenilikçi fikirleri ile birleştirerek rekabetçi bir şekilde pazara sunmalarını sağlıyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge çalışmalarına; analiz, doğrulama ve optimizasyon hizmetlerini bütünleşik olarak sunabilen; sahip olduğu mühendislik tecrübesi ile kritik/stratejik ürün ve alt sistem yerlileştirme süreçlerine destek olan NUMESYS, son dönemde, çok sayıda çevrim içi etkinlik gerçekleştirdi.

NUMESYS, COVID-19 sürecinde de savunma ve havacılık sektöründeki müşterileri ile çalışmalarını dijital platformlarda, çevrim içi olarak yürütüyor. Bu kapsamda, firma, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları boyunca, ANSYS yazılımının çeşitli mühendislik disiplinlerine yönelik çözümleri konusunda, toplam 34 çevrim içi eğitim gerçekleştirdi. Bu eğitimlere 306 kişi katıldı. Eğitimlerin yanı sıra bu sürede gerçekleşen 29 webinara 1.675 kişi katılım sağladı.

ANSYS CFX ile türbin soğutma analizi uygulaması.

Savunma ve havacılık sanayisine sunduğu simulasyon yazılımı çözümlerini, düzenlediği etkinlikler ile çeşitlendirmeye devam eden NUMESYS, firmaların ve müşterilerin ihtiyaçlarına özel içerikler ile hazırlanmış, eğitim ve seminer programları gerçekleştiriyor. İçinde bulunduğumuz dönemde gerçekleşen ve devam etmesi planlanan bu çevrim içi etkinlikler, havacılık ve savunma sektörü başta olmak üzere; otomotiv, beyaz eşya ve gıda gibi birçok farklı sektörü ve uygulama alanını destekliyor.

Bu kapsamda, “ANSYS Kullanıcı Günleri” adı altında gerçekleşen etkinlik hizmetine; ASELSAN ve TUSAŞ’tan sonra ev sahipliği yapan firma, TEI oldu. Havacılık motorlarında Türkiye’nin lideri olan TEI için 24 Haziran’da başlayan ve 5 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan ANSYS Kullanıcı Günleri çevrim içi etkinliğinde amaç, hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve yapısal analizler alanlarında firmanın uygulamalarına yönelik 30 farklı konuda oturumlar gerçekleştirmek olarak belirlendi. NUMESYS ailesinde çalışan 11 uygulama mühendisi tarafından, ANSYS konuları üzerine NUMESYS’in bilgi birikiminin (know-how) aktarılması, hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve yapısal analizler odaklı konuların çalışılması hedefleniyor. Haziran ve Temmuz ayının ortasına kadar toplam 4 günde gerçekleşen 10 oturumluk çevrim içi etkinliklere, 80 kişinin üzerinde katılım oldu.

ANSYS CFX ile Transient Blade Row (TBR) metodu kullanarak axial compressor analizi uygulaması.

ANSYS Kullanıcı Günleri oturumlarının içeriğinde, TEI’nin yerli ve milli motor projeleri kapsamında yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarında kullandığı uygulamaları hızlandıracak metotlar sunuluyor. Portföyündeki ürünler ile NUMESYS, oturumlarda, mühendislik çözümleri konularını ve tasarım ve analiz konularında ihtiyaç duyulan yazılımların uygulamalarını sunuyor. NUMESYS, özellikle, TEI’nin turboşaft, turbojet, turboprop ve pistonlu motorlar projelerinde çalışan ekiplerine, ANSYS’in; analiz, doğrulama ve optimizasyon hizmetlerini bütünleşik olarak sunuyor. Ar-Ge ve Ür-Ge süreçlerine, simülasyon ile tasarım doğrulama ve optimizasyon alanında mühendislik hizmeti ve danışmanlık da sunarak, bir çözüm ortağı anlayışı ile hizmet veriyor. Gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında NUMESYS, GÖKBEY helikopterine güç veren İlk Milli Helikopter Motoru TS1400 gibi daha nice milli ürünler üretilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.