Ana Sayfa Manşet Numesys, Yüksek Maliyetli ve Zaman Alan Tasarım Tekrarlarını Önlemenin Anahtarlarını Veriyor: Sayısal Modeller

Numesys, Yüksek Maliyetli ve Zaman Alan Tasarım Tekrarlarını Önlemenin Anahtarlarını Veriyor: Sayısal Modeller

Savunma ve havacılık sektöründe geliştirilen platform ve sistemlerin tasarımları, geliştirme sürecinin sonrasında alınan geri bildirimler nedeniyle değişime uğrayabiliyor. Bu değişim ise önemli bir maliyeti ve zaman kaybını da beraberinde getiriyor. Numesys, sayısal modelleme konusunda sektör firmalarına sunduğu hizmetlerle platform ve sistemlerin geçerleme ve uyumlamasının daha etkin şekilde yapılabilmesinin önünü açıyor.

Operasyonel ihtiyaçlar karşısında platform ve sistemlerin uyumsuz olması, karmaşık savunma ve havacılık projelerinde karşılaşılabilen bir durumdur. Örneğin, bir jet savaş uçağında, bazı görev profillerinde, pilotun yanı sıra sensör ve silahları yönetecek bir operatörün daha bulunması, operasyonel bir ihtiyaç olarak ortaya çıkabilir. Söz konusu uçağın tek kişilik bir kokpite sahip olması ise ancak tasarım değişikliğiyle giderilebilecek bir sorundur. Böyle bir tasarım değişikliği ise çok maliyetli ve zaman alıcı olacaktır.

Bu tür durumların yaşanmaması için tasarım ve geliştirme süreçlerinde; platformların, sistemlerin ve görevlerin sayısal modelleriyle simülasyonlar yapılmalıdır. Numesys, savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlara, bu alanda çözümler sunuyor.

Sentetik Veri Kullanarak Sertifiye Edilebilir Algılama Eğitimi

Numesys’in sunduğu çözümler, geniş bir yelpazede yer alıyor. Örneğin, otomatik algılama yapabilecek bir sistemin eğitilmesinde, sayısal modeller kullanılabilir. Bunun için Ansys’in; STK, AVXelarate, optiSLang ve SCADE çözümleri de kullanılarak; senaryolar hazırlanabilir, veri oluşturulabilir, model eğitilebilir, geçerlenebilir ve emniyetli kod üretilebilir.

Güçlendirilmiş Eğitim Kullanarak Sertifiye Edilebilir Harekât Planlama

Bir diğer örnek, güçlendirilmiş eğitim kullanılarak ortaya konulan harekât planlama çözümünden verilebilir. Bu örnekte, Ansys’in; STK, AVXcelerate, SCADE ve optiSLang ürünleri kullanılarak; senaryo hazırlama, uygulama, model eğitimi, geçerleme ve emniyetli kod üretimi işlevleri gerçekleştirilebilir.

Araç ve Görev Yönetimi Yazılımı Geçerleme

Sayısal modellerle araç ve görev yönetim yazılımının geçerlemesi de yapılabilir. Bu örnekte ise senaryo hazırlama, yazılım geliştirme, simülasyon, model geçerleme ve emniyetli kod üretimi aşamaları, Ansys’in; STK, AVXcelerate, SCADE ve optiSLang ürünleri kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.