Ana Sayfa Özel Haberler NUMESYS’in 2020 Yılı Hedefleri İçerisinde, Öncelik Müşteri Memnuniyetinde Olacak

NUMESYS’in 2020 Yılı Hedefleri İçerisinde, Öncelik Müşteri Memnuniyetinde Olacak

MSI Dergisi’nin 191’inci sayısında yayımlanan Özel Haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

Turan SALCI / t.salci@savunmahaber.com

NUMESYS İleri Mühendislik A.Ş., dünya genelinde yürütülen önemli savunma ve havacılık projelerinde yoğun olarak kullanılan ANSYS çözümlerinin; satışı, teknik desteği ve uygulama eğitimleri konularında, sektörün güvenilir çözüm ortağı konumunu koruyor. Firma, 7 Şubat’ta, Ankara’da düzenlendiği “NUMESYS Kickoff 2019” etkinliği ile 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 yılı hedeflerini paylaştı. Etkinliğin vurgusu ise sürdürülebilirlik ve güvenirlilik oldu.

2018 yılında, mühendislik yazılımları alanında “oyunun kurallarını değiştirme” hedefiyle kurulan NUMESYS, 2020 yılı ve sonrası için sunacağı hizmetleri; sürdürülebilirlik ve güvenirlilik esasına uygun olarak daha da ilerletmek istiyor. Firma, bu kapsamda düzenlendiği şirket içi toplantıda ise geçen 2 yıldaki, mühendislik alanında teknik destek ve satış alanındaki verilerini değerlendirdi. Elde edilen tecrübeler ışığında, 2020 yılı ve sonrası için yol haritasını ortaya koydu.

NUMESYS, Yeşil Bir Gelecek için de Çalışacak

Etkinlik, NUMESYS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık Öğüt’ün konuşması ile başladı. Konuşmasına, NUMESYS’in kuruluşuna kadar gelen süreçten bahsederek başlayan Dr. Öğüt, NUMESYS çalışanlarına yönelik ise şunları söyledi: “Bu salonda bulunan herhangi bir kişi, yurt dışında anında iş bulabilir. Çünkü dünya genelinde yazılım mühendisliğini alanında en başarılı mühendislerden öğrenmek çok büyük bir katma değer. NUMESYS, bu alanda imzasını attığı işlerle ve verdiği hizmetlerle zoru başarıyor. 2020’nin de 2019 gibi çok başarılı bir yıl olmasını diliyorum.”

Türkiye’ye hizmet vermenin öneminden bahseden Dr. Öğüt, NUMESYS’in, sadece savunma sanayisine değil çevreyi korumak gibi geleceğimizi ilgilendiren konulara eğilmesi gerektiğini söyledi. Çevreyi korumanın da NUMESYS’in işi olduğunu belirten Dr. Öğüt, bu alanda gelecek yeni projelerin sinyalini verdi.

Dr. Öztürk’ten, Çalışanlara 4 Ana Mesaj

NUMESYS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Emre Öztürk, ilham verici bir konuşma yapacağını söyleyerek sözlerine başladı. 26 Ocak 2020’de, bir kaza sonucu hayatını kaybeden ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın fotoğraflarının ve sözlerinin yer aldığı bir sunum yapan Dr. Öztürk, firma çalışanlarına da bu sözler üzerinden mesaj verdi. Dr. Öztürk’ün, verdiği 4 ana mesaj şunlar oldu:

 1. Herkes herkesle; her konuda, her şeyi, her zaman, her yerde konuşabilir
 2. Risk alın, hata yapmaktan korkmayın
 3. Hatalarınızdan ders çıkarın
 4. Öğrendiklerinizi öğretin

Mükemmel olmanın bir yolculuk olduğunu belirten Dr. Öztürk, ona ulaşmak için çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Müşterilerine hizmet vermek için kurulan NUMESYS’in sıradan firma olmayacağını vurgulayan Dr. Öztürk, “Hep daha iyi için düşüneceğiz, daha iyi için çalışacağız.” ifadelerini kullandı. 2020 yılının hedefleri tutturma açısından mükemmel bir yıl olması temennileri ile sözlerini sonlandırdı.

NUMESYS, Teknolojik Evrimin Bir Parçası

NUMESYS Yönetim Kurulu Üyesi Koray Gökalp de firmanın faaliyet yürüttüğü alanın teknoloji açısından önemine dikkat çekti. NUMESYS’in, 21. yüzyılın en yeni teknolojilerinden biri olan simülasyon alanında çalıştığının altını çizen Gökalp, bunun bir teknolojik evrim olduğunu vurguladı. Firma çalışanlarına, “Bu teknolojik evrim için inanılmaz şeyler yapıyorsunuz.” diye seslenen Gökalp, 2020 ve sonrası için de başarı dileklerini iletti.

NUMESYS Genel Müdürü Ekin Ersan, Firmanın Yol Haritasını Çizdi

NUMESYS Genel Müdürü Ekin Ersan ise Ekim 2018’de, 34 çalışanı olan NUMESYS’in, Şubat 2020’de, mevcut çalışan sayısının 64 kişi olduğunu söyledi ve 2020 için güvenirlilik ve sürdürülebilirlik ekseninde bir büyüme hedefi koyduklarını açıkladı. NUMESYS’in faaliyet gösterdiği alanda da rekabet koşullarının arttığını vurgulayan Ersan, daha çok gelişmek için iş birlikleri ve stratejik ortaklıklar kurmaları gerektiğini aktardı. Firmanın stratejik hedeflerini sıralayan Ersan, ANSYS’in büyümesine göre, yurt içinde çeşitli iş birlikleri yapacaklarını belirtti.

Konuşmasının devamında, 2019 yılında gerçekleştirilen başarılı satışlara değinen Ersan, 2020 yılında yatırım yapılacak alanlara ilişkin de önemli bilgiler verdi. 2020 yılında, yüksek seviyede sertifikasyonlara odaklanacaklarını ve operasyonel mükemmellik hedefiyle hareket edeceklerini aktardı. Önceliklerinin müşteri memnuniyeti olduğunu belirten Ersan, bunun için benzersiz bir müşteri destek hattı kurmak için çalıştıklarını ve bunun da stratejik hedefleri arasında yer aldığını belirtti.

Ankara’da gerçekleşen etkinliğe, NUMESYS firmasının farklı şehirlerde görev yapan tüm çalışanları katıldı.

Ersan’ın üzerinde durduğu bir diğer konu ise NUMESYS Learning Portal oldu. Şu an için sadece müşterilere açık olan bu eğitim portalını, ilgililerinden öğrencilere kadar herkese açık bir hale getireceklerini açıklayan Ersan, eğitimlerin ardından ise geçerliliği olan bir başarı sertifikası vereceklerini ifade etti.

NUMESYS’in teknik destek konusunda ortalama müdahale süresinin 2,5 saat olduğunun altını çizen Ersan, zor konular dahil, teknik destek için müdahale sürelerini 4 saatin altına indirmeyi hedeflediklerini de kaydetti.

Ersan, konuşmasını, ortak kurum kültürü inşa etmenin öneminden bahsederek, çalışan bağlılığı ve motivasyonun önemine dikkat çekerek bitirdi.

“ANSYS’in, dünya genelinde, en çok önem verdiği partnerlerinin başındayız.”

NUMESYS Genel Müdür Yardımcısı Berrak Öncel ise firmanın satış birimine dair çeşitli veriler paylaşarak geçmiş dönem ve gelecek için değerlendirmelerde bulundu. Satışların 2018’de olduğu gibi 2019’da en fazla savunma ve havacılık sektörüne yönelik gerçekleştirildiğini belirten Öncel, otomotiv sektörüne yönelik satışlarda da artış olduğunu belirtti. ANSYS’in 2020 yılında çıkacak yeni ürünlerinin kendisini heyecanlandırdığını dile getiren Öncel, “ANSYS’in, dünya genelinde, en çok önem verdiği partnerlerinin başındayız.” ifadelerini kullandı.

2020’de, şirket içindeki satış eğitimlerine öncelik vereceklerini söyleyen Öncel, firmada kullanıma alınacak olan Müşteri Takip Paneli için personel eğitimlerinin başlayacağını da sözlerine ekledi.

Öncel, 2019 yılına ait, en büyük 20 ANSYS satışını da açıkladı. Listede, Türkiye’nin, savunma ve havacılık sektöründe öncü kurum ve kuruluşlarının ağırlıklı olarak yer aldığı görüldü.

 Öncel, ANSYS Akademik satışlarına yönelik 2019 yılında önemli gelişmeleri ise şöyle sıraladı:

 • Türkiye’deki ilk SPEOS ve HUD satışı
 • Türkiye’de siparişi tek kalemde alınan en büyük SCADE paketi
 • Türkiye’deki ilk Medini Analyze satışları
 • Türkiye’deki ilk Twin Builder satışları
 • Şu ana kadar oluşturulmuş en yüksek rakamlı funnel

“Sektörde, ANSYS deyince akla NUMESYS geliyor.”

Gün boyu süren etkinlikte, NUMESYS çalışanlarının kendilerini ifade etmesini sağlayacak çeşitli aktiviteler de düzenlendi.

NUMESYS Genel Müdür Yardımcısı Dr. Can Alpdoğan ise NUMESYS’in, Figes ve Anova gibi alanında öncü firmaların tecrübesi üzerine inşa edildiğini hatırlatarak firmanın teknik ekibinin gücünden bahsetti. “Sektörde, ANSYS deyince akla NUMESYS geliyor.” diyen Dr. Alpdoğan, firmanın teknik destek portalının 2019 yılı verilerini de paylaştı:

 • Açılan Ders Sayısı: 232
 • Ders Verilen Gün Sayısı: 500
 • Eğitim Alan Kullanıcı Sayısı: 1.470
 • Eğitim Değerlendirme Puanı: 4,54
 • Kapanan Teknik Destek Talebi Sayısı: 3.053
 • Teknik Destek Taleplerine İlk Müdahale Averaj Saat Süresi: <3
 • Düzenlenen Türkçe Webinar Sayısı: 26

NUMESYS’ten Örnek Hiyerarşi

NUMESYS Genel Müdür Yardımcısı Oliver Zühlke de konuşmasına, NUMESYS’in en başarılı ekiplerini ayrı ayrı anons ederek ve alkışlatarak başladı. Konuşmasında, özel müşteri hesabı yönetimi, proje yönetimi gibi birçok konuya değinen Zühlke, liderlik ve yönetme becerileri üzerine de değerlendirmeler paylaştı. Firmanın önündeki zorlukları ve fırsatları da sıralayan Zühlke, firmanın herkesin herkesle iletişim kurabileceği bir yapıda olduğunu ve bunun böyle devam etmesi gerektiğini de ifade etti.

Etkinliğin sürpriz konuşmacısı ise Özgür Aksuna oldu. Aksuna, konuşmasında; etkili iletişim teknikleri, iletişim becerisinin gücü, hayalleri gerçekleştirmek için gerekli olan motivasyonlar, iş hayatında başarılı olmak için gerekli olan iletişim becerilerimizi geliştirmek ve pozitif düşünme üzerine, yaratıcı örnekler verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.