Ana Sayfa Haberler Numesys’in Ansys Laboratuvarı ile Geleceğin Mühendisleri Simülasyon Dünyasıyla Tanışıyor

Numesys’in Ansys Laboratuvarı ile Geleceğin Mühendisleri Simülasyon Dünyasıyla Tanışıyor

Numesys’in destekleriyle, Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Ansys Laboratuvarı açıldı. Ansys Laboratuvarı ile Mühendislik Fakültesi öğrencilerine, Ansys yazılımı dünyasını yakından tanıma fırsatı sunuluyor. Laboratuvarda, öğrencilere gerçek dünya mühendislik problemlerini analiz etme ve aynı zamanda simülasyon dünyasını deneyimleme olanağı sunulurken, iş dünyasında aranan becerileri edinmeleri de sağlanacak.

Laboratuvarın açılışı, Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen ve NUMESYS firmasının sponsorluğunu üstlendiği 24. Uluslararası Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi (ULIBTK’23) sırasında gerçekleştirildi. Açılış, Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yusuf Tansel İç tarafından yapılırken, etkinliğine Başkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri, NUMESYS uzmanları ve kongre davetlileri de katıldı.

Eğitim Teknolojiyle Buluşuyor

Eğitim ve teknoloji arasındaki güçlü bağın somut bir örneği olarak değerlendirilen laboratuvar, geleceğin mühendislerine daha iyi bir eğitim ve daha geniş bir görüş açısı sunarak, teknolojik gelişmelere katkıda bulunmalarını teşvik ediyor. Numesys yetkilileri, Ansys Laboratuvarı’nın, gelecekteki mühendislerin yeteneklerini geliştirmeleri ve inovasyona katkıda bulunmaları açısından önemli bir fırsat olduğuna vurgu yapıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.