Ana Sayfa Haberler Nurol Makı̇na, Yeni Şirketi ve Çözümleriyle DSEI 2023’te

Nurol Makı̇na, Yeni Şirketi ve Çözümleriyle DSEI 2023’te

Türk Savunma ve havacılık sektörünün önde gelen 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araç üreticilerinden Nurol Makina, yeni şirketi Nurol Makina UK ile dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Defence and Security Equipment International’a (DSEI 2023) katılıyor. 12-15 Eylül tarihleri arasında ExCel Londra’da gerçekleştirilecek fuarın hazırlıklarını tamamlayan Nurol Makina UK, H4- 512 numaralı standında, NMS-L 4×4 ve Ejder Yalçın 4×4’üsergileyecek. Nurol Makina UK, yerel firmalarla iş birliği yaparak ve onların teknoloji ve ürünlerini kendi araçlarında kullanarak, İngiltere’deki savunma sanayisinin bir parçası olmayı hedefliyor.

NMS-L 4×4 ve Ejder Yalçın 4×4

NMS-L 4×4, güvenlik ve modülerliği ön planda tutarak tüm coğrafyalarda görev yapabilmek üzere geliştirildi. Yüksek balistik, mayın ve EYP korumasının yanı sıra hava platformları ile taşınabilirlik sunan araç, muharip birliklere yüksek kalibreli silah sistemleri, mobil mühimmat çözümleri, tanksavar sistemleri, hava savunma sistemleri ve lojistik destek araçları olarak geniş bir yelpazede imkanlar sunuyor. Tüm dünyanın yakından tanıdığı Ejder Yalçın 4X4 ise beka kabiliyeti, hareket kabiliyeti ve geniş faydalı yük çözümleri ile çeşitli operasyonel ortamlarda benzersiz performans ve çok yönlülük sağlamak üzere tasarlandı.

Rekabet Gücünü Arttırmayı Hedefliyor

Nurola Makina, Birleşik Krallık ve global pazarlarda daha rekabetçi olma hedefiyle Nurol Makina UK’yi kurdu. Bu sürecin ilk adımı olarak Nurol Makina UK ile NP Aerospace arasında IDEF Fuarı’nda bir Mutabakat Muhtırası (MOA) imzalandı. MOA imza törenine Birleşik Krallık Savunma Tedarikinden Sorumlu Devlet Bakanı James Cartlidge ve İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Jill Morris şahitlik etti. Nurol Makina UK, 4×4 zırhlı araçların tasarım, geliştirme ve üretiminde yerel istihdam yaratarak İngiliz ordusunun yanı sıra 3. ülkelere de hizmet verecek.

Nurol Makina UK ayrıca DSEI fuarının ardından 19 Eylül’de Londra Millbrook’taki UTAC tesisinde bulunan CUBO Pisti’nde yapılacak gösterilere katılarak Ejder Yalçın 4X4 ve NMS-L 4X4 araçlarının hareket kabiliyetlerini ve üstünlüklerini sergileyecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.