Ana Sayfa Haberler Nurol Makina, EJDER YALÇIN ve YÖRÜK ile Avrupa Kapısını Açıyor

Nurol Makina, EJDER YALÇIN ve YÖRÜK ile Avrupa Kapısını Açıyor

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Son dönemde, uluslararası pazarlarda önemli başarılar elde eden Nurol Makina, EJDER YALÇIN ve YÖRÜK ile Macaristan Savunma Kuvvetlerinin envanterine girerek ilklere imza atmaya hazırlanıyor. İlk araç teslimatlarının tamamlanması ile birlikte, Türk zırhlıları, ilk kez bir Avrupa Birliği üyesi ülkenin ve Türkiye dışındaki bir NATO üyesi ülkenin kullanımına sunulacak.

Macaristan Savunma Kuvvetleri, güç ve etkinliğini arttırmak için envanterindeki araç ve teçhizatlarını yenileme faaliyetlerine devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, Macaristan Savunma Kuvvetleri, 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araç alımı için, Nurol Makina’nın EJDER YALÇIN ve YÖRÜK platformlarını tercih etti. Zira Macaristan Savunma Kuvvetlerinin, 17-19 Mayıs tarihleri arasında, Budaörs Havaalanı’nda düzenlediği ve envanterindekilerin yanı sıra tedarik sürecindeki platformları da sergilediği “Ulusal Savunma Günü” etkinliklerinde, yeni kamuflajı ile EJDER YALÇIN 4×4 ve YÖRÜK 4×4 zırhlı muharebe araçlarının yer alması da bu bilgiyi destekledi. Nurol Makina’nın Macaristan ile bu araçların tedarikine yönelik sözleşme imzalandığına dair henüz resmi bir açıklama gelmezken, halkın da katıldığı etkinlikte sergilenen araçların üzerinde Macaristan bayrağı ve Macaristan Savunma Kuvvetleri sembollerine yer verilmesi de dikkat çekti.

Böylece Macaristan, YÖRÜK’ün yurt dışındaki 2’nci; EJDER YALÇIN’ın ise 6’ncı kullanıcısı oldu.

 

 

 2,446 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.