Ana Sayfa Manşet Nurol Makina, IAV 2023’te, EJDER YALÇIN ve YÖRÜK’ün Muharebe Sahasının Güncel İhtiyaçlarını Nasıl Karşıladığını Anlattı

Nurol Makina, IAV 2023’te, EJDER YALÇIN ve YÖRÜK’ün Muharebe Sahasının Güncel İhtiyaçlarını Nasıl Karşıladığını Anlattı

Nurol Makina, 23-26 Ocak tarihlerinde, Londra’da düzenlenen International Armoured Vehicles (IAV / Uluslararası Zırhlı Araçlar) Konferansı’nda, EJDER YALÇIN 4×4 ve YÖRÜK 4×4 araçlarının kabiliyetlerini, sahada gösterdiği performansı ve ömür devri boyunca sağladığı katma değeri katılımcılarla paylaştı. Bu araçların kullanımıyla ilgili somut örneklerin yer aldığı Nurol Makina sunumu, farklı ülkelerden son kullanıcılar ve tedarik makamı temsilcileri tarafından ilgiyle takip edildi.

Nurol Makina Stratejik Planlama ve Pazar Geliştirme Direktörü Emre Akın, IAV 2023’ün ilk gününde, “Çeşitli Tehdit Ortamlarında Üstün Beka ve Görev Etkinliği” konulu sunumu gerçekleştirdi.

Konferansta bu yıl, Ukrayna-Rusya savaşının da etkisiyle yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında kullanılan zırhlı araçlar, ana gündem maddesi oldu. Nurol Makina Stratejik Planlama ve Pazar Geliştirme Direktörü Emre Akın, IAV 2023’ün ilk gününde gerçekleştirdiği; “Çeşitli Tehdit Ortamlarında Üstün Beka ve Görev Etkinliği” konulu sunumda, EJDER YALÇIN 4×4 ve YÖRÜK 4×4 araçlarının, yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarındaki performansını anlattı. Akın, sunumunda, araçların bu ortamda muharebe, muharebe destek ve muharebe hizmet desteği gibi farklı görevleri nasıl icra ettiğini, somut örnekler de vererek aktardı.

Ağ Destekli Muharebe Ortamında Görev Yapıyorlar

Akın, sunumunda, dünya genelinde farklı ülkelerin envanterinde yer alan EJDER YALÇIN 4×4 ve YÖRÜK 4×4’ün, çeşitli çatışmalarda başarıyla görev yaptığını vurguladı. Araçların, ağ destekli muharebe konseptini destekleyen elektronik mimarileri ve ekipmanları sayesinde, diğer muharip unsurlarla ağ destekli muharebe ortamında görev icra edebildiklerini de belirtti.

EJDER YALÇIN’ın havan aracı konfigürasyonu.

Akın, EJDER YALÇIN 4×4 ve YÖRÜK 4×4’ün kullanıcıya sağladığı katma değeri ise “Nurol Makina araçlarının tüm ömür döngüsü içinde alternatiflerine oranla daha maliyet etkin ve daha yüksek güvenilirlik ile bu görevleri yerine getirmesi, orduların etkinliğine bir kuvvet çarpanı olarak fayda sağlamaktadır.” sözleriyle ifade etti.

Katılımcılardan Olumlu Geri Bildirimler

Akın, konferansın ardından yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti: “Nurol Makina, son yıllarda gelirinin yüksek bölümünü yurt dışı kullanıcılara yönelik projelerden sağlıyor. İhracat yaptığımız ülke sayısı 20’ye ulaştı. Bu konferansta yapmış olduğumuz sunum ve getirmiş olduğumuz perspektifle ilgili olarak aldığımız olumlu geri bildirimler, Nurol Makina’nın tüm birimlerinin ahenk içinde çalışması ile oluşturduğu çözümlerin uluslararası seviyede değer bulduğunu bir kez daha göz önüne serdi.”

Nurol Makina, Bütüncül Yaklaşımıyla İhracatta Ön Plana Çıkıyor

MSI Dergisi’nin 231. sayısında (Aralık 2022) yayınlanan söyleşisinde, Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, firmanın uluslararası ölçekte ulaştığı nokta ile ilgili şunları söylemişti: “Nurol Makina’nın uluslararası ölçekte ulaştığı başarıyı, farklı coğrafyalardaki farklı kullanıcılarına bakarak görebilirsiniz. Nurol Makina, birçok güvenlik gücünün tercih ettiği bir marka oldu. Örneğin, Macaristan projesini ele alalım. NATO ve Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan’ın, silahlı kuvvetlerini ve savunma sanayisini modernizasyon projesi olan ‘Zrínyi 2026’ kapsamında Macaristan Savunma Bakanlığı, ağ destekli muharebe ortamında görev yapacak olan 4×4 sınıfındaki zırhlı araçlarını, uzun dönemli bir program ile Nurol Makina’dan tedarik ediyor. Bu da Nurol Makina’nın uluslararası alanda ne kadar rekabetçi bir konuma geldiğini gösteriyor.

Avrupa ülkeleri, bu tür tedariklerin yapılması kararını verirken oldukça seçici davranıyor. EJDER YALÇIN ve YÖRÜK 4×4 araçlarımız, tedarik öncesinde birçok zorlu teste tabi tutuldular ve bunlardan başarıyla çıkıp seçilen ürünler oldular.

Genel olarak baktığımızda; ürünlerimizin özgün tasarım olması, yaratıcı mühendislik kabiliyetlerimiz, çevik üretim kabiliyetlerimiz, ürünlerimizi dünyanın farklı yerlerindeki farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcılara ulaştırılabilmemiz, aynı platform üzerinde birçok farklı konfigürasyonu kullanıcıların isteğine göre sunabilmemiz ve bu süreçlerde Nurol Holding’in desteği, Nurol Makina olarak bizi en çok ön plana çıkaran özelliklerimizdir diyebiliriz.”

YÖRÜK 4×4 zırhlı muharebe aracı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.