Ana Sayfa Haberler Nurol Makina, IDEF 2019’a, Dünyanın Tercih Ettiği Araçları ile Katıldı

Nurol Makina, IDEF 2019’a, Dünyanın Tercih Ettiği Araçları ile Katıldı

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Nurol Makina, IDEF 2019’da, dünya üzerinde 10 ülke tarafından tercih edilen; birçok ülkede de yeni sözleşmeler için görüşmeleri devam eden araç ailesinin en güncel versiyonlarını sergiledi.

IDEF 2019’da, Nurol Makina ürün ailesinden:

  • EJDER YALÇIN, iki farklı konfigürasyonda; SARP uzaktan komutalı silah sistemini taşıyan zırhlı muharebe aracı ve manuel kuleli zırhlı personel taşıyıcı konfigürasyonları ile sergilendi.
  • YÖRÜK, kalifikasyon aşamasının sonuna gelmiş ve bu yıl içerisinde, seri üretime geçecek bir araç olarak sergilendi.
  • Yeni görev sistemlerinin entegrasyonu üzerinde çalışmalar devam eden ILGAZ II, manuel takatli kule ile sergilendi.
  • EJDER TOMA, sınıfında referans gösterilen standart donanımı ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
  • EJDER KUNTER ise farklı kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle revize edilen tasarımı ile fuara katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nurol Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Oğuz Çarmıklı ve Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol’dan, sergilenen araçlar hakkında bilgi aldı.

 

Fuarda, Nurol Makina, biri kapalı alanda; diğeri ise açık alanda yer alan iki ayrı stant ile ziyaretçilerini karşıladı. İki farklı EJDER YALÇIN, YÖRÜK ve ILGAZ II, kapalı alandaki stantta yer alırken EJDER TOMA ve EJDER KUNTER, açık alandaki stantta sergilendi.

Firmanın IDEF gündeminin yanı sıra son dönem faaliyetleri hakkında, Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol’dan bilgi aldık. Nurol Makina’nın, araçları, dünya üzerinde, farklı coğrafyalarda yer alan ülkelerin tercih ettiği çözümler haline geldi. Bu araçlar, özellikle karar sürecinde ihaleye katılan araçların test edildiği ve nihai kararın da bu testlerin sonuçlarına göre verildiği ihalelerde, ön planda yer alıyor. Bu süreçte, dünyanın önde gelen firmalarının araçlarıyla rekabet eden Nurol Makina tasarımı ve üretimi araçlar, performansları ile onları geride bırakıyor.

Nurol Makina’nın fuarda sergilediği 6 araçtan 4’ü, kapalı alandaki standında yer aldı.

 

Nurol Makina’nın başarısının bir diğer göstergesi de mevcut kullanıcılarından alınan yeni siparişler. Araçların performansından ve Nurol Makina’nın desteğinden memnun kalan kullanıcılar, bir önceki sözleşmenin opsiyonlarından bağımsız olarak, yeni araçlar için siparişler vermeye de devam ediyor.

Nurol Makina standını ziyaret edenler arasında, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da vardı.

 

EJDER ailesinin üyeleri; YALÇIN, TOMA ve KUNTER’in yanı sıra YÖRÜK ve ILGAZ II’nin de aralarında yer aldığı bu araçlardan, kullanıcıya teslim edilenlerin sayısı 1.000’in üzerinde. Yaklaşık 500 adet aracın daha teslimatı için ise çalışmalar sürüyor.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, uluslararası pazardaki başarıya şu sözlerle vurgu yaptı: “IDEF 2017’den IDEF 2019’a geldiğimizde, Nurol Makina’nın, dünya markası olma özelliğini, önemli ölçüde pekiştirdiğini görüyoruz. Geride bıraktığımız 2 yıl içerisinde, uluslararası kullanıcılarımızın sayısında önemli bir artış oldu. Siparişlerdeki artış, seri üretim bandındaki araçlarımızın, sahada gösterdiği yüksek performansın yanı sıra kurumsal duruşumuz ve projeler kapsamında verdiğimiz hizmet gibi birçok etmenin toplamında, Nurol Makina’ya duyulan güvenden kaynaklanıyor. Bunların arasında, henüz seri üretime geçmemiş araçlarımız için imzaladığımız sözleşmeler olduğunu da belirtmeliyim. Dolayısıyla bugün geldiğimiz nokta itibarıyla uluslararası arenada, hem kurumsal olarak bir Nurol Makina algısı ve markası oluşturabildiğimizi hem de araçlarımızın kendi başlarına bir marka haline geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim.”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de Nurol Makina standını ziyaret etti.

Firmanın standında sergilenen EJDER YALÇIN ve YÖRÜK araçlarına ilişkin olarak kaleme aldığımız haberlere ise IDEF 2019’da öne çıkan gelişmeleri derlediğimiz Özel Dosya’nın gelecek bölümlerinde yer vereceğiz.

 

Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel, firma standını ziyaret eden Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ghanim bin Shaheen Al-Ghanem’e, sergiledikleri ürünler hakkında bilgi verdi.

 1,094 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.