Ana Sayfa Haberler Nurol Makina ile Asisguard Arasında YÖRÜK 4×4 Anlaşması

Nurol Makina ile Asisguard Arasında YÖRÜK 4×4 Anlaşması

Nurol Makina ile Asisguard arasında YÖRÜK 4×4 teminine yönelik sözleşme imzalandı. Ana yükleniciliğini Asisguard’ın gerçekleştirdiği Nijerya Yol Güvenliği Projesi kapsamında 13 adet zırhlı YÖRÜK 4×4’e SONGAR insansız sistemlerin entegrasyonu yapılacak.  4 Ocak’ta düzenlenen törende, sözleşmeyi Nurol Makina adına Genel Müdür Engin Aykol ile Asisguard adına Genel Müdür M. Barış Düzgün imzaladı. Nurol Makina’nın Afrika kıtasında 20’ye yakın ülkede kullanılan araçları, Nijerya Yol Güvenliği Projesi kapsamında, Nijerya’da ilk defa görev yapacak. Nijerya ile birlikte YÖRÜK 4×4’ün görev yaptığı ülke sayısı da 5’e çıkmış olacak.

Asisguard Genel Müdürü M. Barış Düzgün ve Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol

“Benzer Projelere Katkı Sağlayacak”

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Asisguard Genel Müdürü M. Barış Düzgün, 2,5 yıldır yürüttükleri çalışmalar sonunda Nijerya’da sözleşme imzaladıklarını söyleyerek, proje kapsamında, dron, VTOL, gözetleme kulesi, komuta kontrol merkezi gibi ürünler kullanılacağını ifade etti. Düzgün ayrıca, Nijerya’da ortaya konulacak iş birliğinin, benzer projelerin kazanılmasına da katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

YÖRÜK 4×4 Zorlu Coğrafyada

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol da imza töreninde yaptığı değerlendirmede, “Afrika’da birçok ülkede araçlarımız kullanılıyor ancak bugüne kadar Nijerya’da araçlarımız görev yapmıyordu. Bu projeyle beraber YÖRÜK 4×4 zırhlı araçlarımız Nijerya gibi zorlu bir coğrafyada görev yapacaklar. Araçlarımızın teslimatını 2024 yılı içinde tamamlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.