Ana Sayfa Haberler Nurol Makina, Macaristan’ın İlk EJDER YALÇIN’larını Teslim Etti: 40 Araç Daha Yolda

Nurol Makina, Macaristan’ın İlk EJDER YALÇIN’larını Teslim Etti: 40 Araç Daha Yolda

Macar basınında yer alan haberlere göre, Nurol Makina, Macaristan Silahlı Kuvvetleri için ürettiği ilk 10 adet EJDER YALÇIN 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracı teslim etti. Yine aynı haberlerde yer alan bilgilere göre, Nurol Makina, aynı kullanıcı ile 40 araçlık bir sözleşme daha imzaladı.

Hatırlanacağı üzere, Nurol Makina, 2019 yılında, Türkiye dışındaki bir NATO üyesi ülkesi ile EJDER YALÇIN ve YÖRÜK’ün satışı konusunda anlaşma sağlamış ancak firma tarafından, söz konusu ülkenin ismine ilişkin bir açıklama yapılmamıştı. Bununla birlikte, Macaristan Savunma Kuvvetlerinin, 17-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Budaörs Havaalanı’nda düzenlediği ve envanterindekilerin yanı sıra tedarik sürecindeki platformları da sergilediği “Ulusal Savunma Günü” etkinliklerinde, EJDER YALÇIN ve YÖRÜK araçları yer almıştı. Araçlar, üzerlerinde Macaristan bayrağı ve Macaristan Savunma Kuvvetleri sembolleri ile sergilenmişti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.