Ana Sayfa Haberler Nurol Makina ve UNIROBOTICS, Birleşik Krallık’ta, 30 mm Kule ile Donatılmış EJDER YALÇIN’ı Sergileyecek

Nurol Makina ve UNIROBOTICS, Birleşik Krallık’ta, 30 mm Kule ile Donatılmış EJDER YALÇIN’ı Sergileyecek

Nurol Makina ve UNIROBOTICS, 21-22 Eylül tarihlerinde, Birleşik Krallık’ta gerçekleştirilecek Defence Vehicle Dynamics (DVD) 2022 etkinliğinde, EJDER YALÇIN’ın zıhlı muharebe aracı çözümünün 30 mm uzaktan komutalı kule ile teçhiz edilmiş sürümünü sergileyecek.

İki firmanın iş birliğiyle ortaya konan çözüm, Nurol Makina’nın EJDER YALÇIN 4×4 aracı ile UNIROBOTICS’in TRAKON 30 kulesini bir araya getiriyor. EJDER YALÇIN, hem yüksek beka ve hareket kabiliyetiyle hem de arka arkaya yapılan atışlarda sağladığı stabilizasyonla TRAKON 30’un etkin bir şekilde kullanılmasının önünü açıyor. TRAKON 30 ise 30×113 mm’lik topun ateş gücünü, yenilikçi bir tasarımla EJDER YALÇIN’ın kullanımına sunuyor.

TRAKON 30 kuleli EJDER YALÇIN, muharebe sahasında, ön cephede görev alabilecek ve yüksek ateş gücünü; hızlı, esnek ve daha büyük platformlara göre çok daha maliyet-etkin bir şekilde sağlayacak bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Etkinlikte sergilenecek olan EJDER YALÇIN aracındaki bir diğer yenilik, aracın üstünde Rheinmetall Electronics firmasına ait akustik atış yeri tespit sisteminin (Acoustic Platform for Vehicles / APV) bulunması. EJDER YALÇIN, sahip olduğu NATO Genel Araç Mimarisi (NATO Generic Vehicle Architecture / NGVA) altyapısı sayesinde, birçok görev sisteminin maliyet etkin olarak takılmasına imkan tanıyor. Farklı görev sistemleri ile 10’dan fazla EJDER YALÇIN konfigürasyonu halihazırda görev yapıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.