Ana Sayfa IDEF 2021 – Kara Sistemleri Özel Sayısı Nurol Makina’nın Araçları, Uluslararası Kullanıcıların Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Nurol Makina’nın Araçları, Uluslararası Kullanıcıların Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Nurol Makina, her biri sınıfında öncü olan ve kendini sahada ispat etmiş ürünleri ile uluslararası kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor. 2019 ve 2020 yıllarında, cirosunun önemli bir kısmını ihracattan elde eden Nurol Makina, Güney Amerika’dan Afrika’ya, Orta Doğu’dan Asya’ya ve Uzak Doğu’ya uzanan geniş bir coğrafyaya çözümler sağlıyor ve hizmet veriyor.

Kara araçları sektöründe rekabet, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde yoğun bir şekilde yaşanıyor. Nurol Makina’nın araçları ise teknik özellikleri ve kaliteleri sayesinde bu rekabette öne geçiyor. Bu durumun önde gelen örneklerinden biri de EJDER YALÇIN aracı. Bu araç, kullanıma girdiği 2014 yılında, rakiplerinde olmayan bir koruma seviyesi ile öne çıktı ve o dönemden beri sınıfının referans aracı oldu. YÖRÜK ise koruma seviyesinin modüler olarak değiştirilebilmesi sayesinde aynı araç altyapısı ile en geniş ihtiyaç yelpazesini kapsayabildi ve rekabette yeni bir sayfa açtı.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, firmanın uluslararası alandaki konumu hakkında şunları söylüyor: “Nurol Makina, artık yurt dışında tanınan, bilinen ve ülkelerin tedarik ihalelerine doğrudan davet ettikleri bir firma haline geldi. Bu bağlamda, Türk savunma sanayisinin uluslararası alanda itibarını arttıran bir firma olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarının en somut göstergesi, hemen hemen her kullanıcımız ile teslimattan sonraki bir sene içerisinde, ikinci sözleşmeyi imzaladığımız gerçeğidir. Kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak araçlar üretme hedefi ile çalışıyoruz ve müşteri memnuniyetini, gerek ürün gerekse satış sonrası faaliyetlerde en üst seviyede tutuyoruz. Müşteri odaklı geliştirdiğimiz ve sonrasında sahada kendini kanıtlamış araçlarımız, sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da sektörün dinamiklerini değiştirdi.”

Aykol, son dönemde, araçlarının yeni ve gelişmiş sürümlerini ortaya çıkarttıklarını ve bunları, Türk son kullanıcıların da hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirtiyor: “Son yıllarda ciromuzun büyük bölümünü yurt dışı satışlarımız oluştursa da yurt içinde kahramanca görev yapan askerlerimize, jandarmamıza ve emniyet görevlilerimize, sınıfının en iyisi araçlarımızı vermek için yoğun bir çaba içinde olduğumuzu da belirtmek isterim. Türkiye’de hizmette bulunan EJDER YALÇIN araçlarımızın sonuncusunu birkaç yıl önce teslim ettikten sonra, aracımız üzerinde yapmış olduğumuz iyileştirme faaliyetleri ile kalite, performans, güvenilirlik ve ergonomi açısından daha da ileri seviyelere ulaştık. Dünyada sınıfının en iyileri arasında yer alan EJDER YALÇIN’ın daha da gelişmiş sürümünün ve EJDER YALÇIN tecrübelerimizi aktardığımız YÖRÜK araçlarımızın da ülkemizde görev yapmasını umuyoruz.”

Nurol Makina Kalitesini Tercih Edenlerin Sayısı Artıyor

Nurol Makina, covid-19 pandemisinin tüm dünyayı etkisi altına aldığı 2020 yılını da bir dizi ihracat başarısı ile kapattı:

  • Nurol Makina, Türk savunma sanayisinin kara platformları alanında Güney Amerika’ya ilk ihracatını gerçekleştirdi. Bu kapsamda Şili için ürettiği araçların teslimatını, Mart ayında tamamladı.
  • Bir Kuzey Afrika ülkesine EJDER YALÇIN ihracatı gerçekleştiren Nurol Makina, bu ülke ile 3 sözleşme daha imzaladı.
  • Nurol Makina, Macaristan’a, EJDER YALÇIN araçlarının ilk partisini teslim etti. Ayrıca, sözleşmenin devamı ile ilgili imzaları da attı.
  • Firma, bir Batı Afrika ülkesi ile EJDER YALÇIN araçlarını konu alan bir sözleşme imzaladı.

İhracat çalışmalarına 2021 yılında da devam eden Nurol Makina, bir Afrika ülkesi ile ILGAZ araçlarının tedarikine yönelik sözleşme imzaladı. Firmanın Katar’a yaptığı teslimatlar da devam ediyor.

Aykol, Nurol Makina’nın ihracat çalışmaları ile ilgili şunları söylüyor: “Avrupa, Afrika, Körfez ve Uzak Doğu’ya yönelik ihracat faaliyetlerimiz, bu sene de devam edecek. Önümüzdeki dönemde, 4-5 ülke ile yeni sözleşmeler imzalamayı hedefliyoruz. İhracat faaliyetlerimiz sırasında, yerli faydalı yük üreticilerinin de bizimle yeni pazarlara girmesini sağlıyoruz.”

Sahip olduğu yüksek koruma, üstün hareket kabiliyeti ve faydalı yük taşıma kapasitesi sayesinde sınıfının en iyisi olan EJDER YALÇIN zırhlı araç ailesinin yeni konfigürasyonu olan 120 mm havan aracında, ASELSAN’ın Alkar 120 mm havan sistemi kullanıldı.

EJDER YALÇIN, Faydalı Yüklerine Havan Topunu Ekledi

Nurol Makina, araçlarının farklı görevlere yönelik yeni sürümlerinin geliştirilmesi çalışmalarında da hız kesmiyor. Bu alandaki en güncel çalışma, EJDER YALÇIN’ın havan aracı sürümü oldu.

Sahip olduğu yüksek koruma, üstün hareket kabiliyeti ve faydalı yük taşıma kapasitesi sayesinde sınıfının en iyisi olan EJDER YALÇIN zırhlı araç ailesinin yeni konfigürasyonu olan 120 mm havan aracında, ASELSAN’ın Alkar 120 mm havan sistemi kullanıldı. EJDER YALÇIN Havan Aracı, kalifikasyon testlerini başarıyla tamamladı.

EJDER YALÇIN ve YÖRÜK, farklı konfigürasyonları ile uluslararası kullanıcıların tercihi oluyor.

Konvansiyonel ve asimetrik harekât ortamlarında; komando, piyade, motorlu ve mekanize piyade birliklerinin görmeyerek ateş desteği ihtiyacını karşılayabilecek olan EJDER YALÇIN Havan Aracı’nda, 120 mm havan silahı, yarı otomatik mühimmat yükleme sistemi, mühimmat depolama sistemi ve atış kontrol sistemi bulunuyor. Aracın yüksek stabilitesi, vuruşların yüksek hassasiyetle yapılmasına imkânı sağlıyor. Araç, her türlü arazide sahip olduğu yüksek hareket kabiliyeti sayesinde, atış sonrasında süratle ve emniyetle yer değiştirebiliyor. Böylece aracın düşman unsurlar tarafından tespit edilmesi zor hale geliyor. Araç, İleri Gözetleyici Aracı olarak da görev yapma kabiliyetine sahip EJDER YALÇIN Keşif Gözlem Aracı konfigürasyonu ile koordinasyon halinde harekât yapabiliyor. Böylece,  büyük bir hassasiyetle tespit edilen hedefler, EJDER YALÇIN Havan Aracı tarafından, etkili bir şekilde ateş altına alınabiliyor.

Nurol Makina’nın Kalitesi Bir Kez Daha Tescillendi

Nurol Makina, 2020’de, kalite alanında yaptığı faaliyetlerle de gündeme geldi. KALDER’den, 2018 yılında savunma sanayisi alanında Kaizen ödülü alan ilk firma olan Nurol Makina, 2020’de de aynı ödülü almaya hak kazanarak başarısını perçinledi. Nurol Makina FreeZone Kaizen Ekibi, 2020 Yılı Kaizen Ödülü’nün sahibi oldu.

Geleceğin Araçlarına Yönelik Çalışmalar

Aykol, Nurol Makina’nın, önümüzdeki dönemde de sınıfında fark yaratacak araçlar geliştirmek için çalışmalarına devam ettiğini belirtiyor: “Nurol Makina olarak, tüm araçlarımızı özgün olarak geliştiriyoruz. Bu çalışmalar, kullanıcılarımız için fark yaratacak bazı kritik elektronik alt sistemleri ve yazılımları da içeriyor. Tüm bu çalışmalarımızı öz kaynaklarımız ile fonluyoruz ve kendi imkânlarımız dâhilinde, önemli bir kaynağı Ar-Ge’ye ayırıyoruz. Ayrıca 2021 yılı içerisinde yeni bir binamızı hizmete almaya hazırlanıyoruz. Bir yandan bu hazırlıkları yaparken bir yandan da sektöre yön verecek yeni ürün çalışmalarına devam ediyoruz.”

EJDER YALÇIN’ın Yeni Konfigürasyonları IDEF 2021’de

IDEF 2021’de, Nurol Makina standı, ziyaretçilerini, EJDER YALÇIN’ın, daha önce sergilenmeyen konfigürasyonları ile karşılayacak. YÖRÜK de Nurol Makina açısından fuarın öne çıkan ürünlerinden biri olacak.

Nurol Makina’nın sınıfının lideri araçları, 7. Salon 711 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor.

 205 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.