Ana Sayfa Haberler Nurol Makina’nın NMS 4×4’leri Estonya’da Görev Yapacak

Nurol Makina’nın NMS 4×4’leri Estonya’da Görev Yapacak

Nurol Makina ile Estonya Savunma Tedarik Kurumu (ECDI) arasında 100 adet NMS 4×4 tedariği için sözleşme imzalandı. 18 Ekim’de Tallinn’de düzenlenen törende, sözleşmeyi Nurol Makina adına Genel Müdür Engin Aykol, Estonya adına ECDI Başkanı Magnus Saar imzaladı. Sözleşme törenine Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün de katıldı. İmza töreninde konuşan Engin Aykol, Nurol Makina’nın uluslararası pazarda sınıfının en rekabetçi oyuncularından birisi olduğunu ifade etti.

NMS 4×4, 9 Firma Arasından Seçildi

Aykol, ECDI’ın ihale sürecini, sınıfının en iyi 4×4 aracını almak için profosyonel bir yönetimle çok şeffaf olarak yönettiğini belirterek, “Bu kapsamlı ihale sürecinden NMS 4×4’ün, segmentinin en iyi aracı olarak çıkmasından gurur duyduk.” dedi. Sözleşme kapsamında ilk araçlar 2024 yılı içinde Estonya Savunma Kuvvetleri 2’nci Piyade Tugayı’na teslim edilecek. Tüm teslimatların iki yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Nurol Makina’dan yapılan açıklamada, yaklaşık iki yıl süren ihale sürecine altı farklı ülkeden dokuz firmanın katıldığı, NMS 4X4’ün, fiyat, performans ve takvim değerlendirmeleri sonucunda en yüksek puanı alan araç olduğu belirtildi. Estonya, Nurol Makina’nın Macaristan’dan sonra ikinci NATO ve AB üyesi kullanıcısı oldu.

Nurol Makina’nın En Yeni Ürünü

Emniyet güçlerinin ve askeri birliklerin kullanımına yönelik, Nurol Makina’nın en yeni tasarımı olan NMS 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, V şeklindeki monokok bir gövdeye sahip. NMS 4×4’ün modüler tasarımı, yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında, muharip, personel taşıyıcı, hava savunma ve keşif gibi operasyonlar için kullanıcısına geniş bir manevra alanı sunuyor. Araç ayrıca kullanıcı isteklerine göre değiştirilebilir yüksek seviyede balistik ve mayın/EYP koruması sağlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.