Ana Sayfa Manşet Nurol Teknoloji’nin Ürettiği Balistik Zırhlar, Ukrayna Askerlerini Koruyor

Nurol Teknoloji’nin Ürettiği Balistik Zırhlar, Ukrayna Askerlerini Koruyor

Nurol Teknoloji tarafından ileri teknik balistik seramikler kullanılarak üretilen göğüs plakaları.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçleri, ihtiyaç duydukları balistik koruyucu yelekleri ve plakaları, bu alanda seramik tabanlı balistik çözümler sunan Nurol Teknoloji’den temin ediyor. Son dönemde Nurol Teknoloji tarafından üretilen ve birden fazla kez isabet almasına rağmen delinmeden kalmayı başaran balistik göğüs plakalarına ilişkin görsellerle internette sıklıkla karşılaşılabiliyor. Firma yetkilileri, görsellerdeki ürünlerin Nurol Teknoloji tarafından üretilen göğüs plakaları olduğunu ve Ukraynalı askerler tarafından kullanıldığını açıkladı.

Ukrayna’da devam eden çatışmalarda öne çıkan ürünlerden biri de Nurol Teknoloji’nin balistik koruma çözümleri oldu. Farklı yönleriyle tüm dünyanın dikkatlerini çeken çatışmalardan gelen ve birden fazla kez isabet almasına rağmen delinmeden kalmayı başaran balistik göğüs plakalarının görüntüleri, Nurol Teknoloji’nin çözümlerinin sağladığı koruma seviyesini gözler önüne serdi.

Nurol Teknoloji, ürettiği her bir parti balistik koruyucu ürünü, akredite balistik laboratuvarlarda kafile testlerini yaptıktan sonra son kullanıcıya teslim ediyor.

Nurol Teknoloji, son dönemde, Ukrayna’nın yanı sıra bir dizi ülkede daha ihracat faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Bu faaliyetlerin sonucunda da aralarında NATO ülkelerinin yer aldığı birçok dost ve müttefik ülkeye; kalkanlar, balistik koruyucu yelekler ve göğüs plakaları gibi çeşitli ürünler ihraç etti. Firma, bu çalışmalarla kendi ihracat rekorunu da kırdı.

İleri Teknik Balistik Seramikler

Nurol Teknoloji, kurulduğu 2008 yılından bu yana ileri teknik balistik seramiklerin üretimine yönelik çalışmalar yürütüyor. Ankara’da bulunan 3 ayrı üretim tesisinde faaliyet gösteren firma, kendi geliştirdiği ileri teknik seramiklerle yurt içindeki ve dışındaki kullanıcılar için yerli ve milli imkânlarla balistik koruyucu zırh sistemleri üretiyor.

Nurol Teknoloji; başta Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere farklı son kullanıcılara, çok sayıda balistik koruyucu göğüs plakası, balistik koruyucu kalkan, siperlik takımı ve balistik koruyucu yelek gibi ürünler teslim etti. Bu ürünler hâlihazırda, söz konusu kurumlardaki personeli olası tehditlere karşı koruyor.

Firma, ürettiği her bir parti balistik koruyucu ürünü, akredite balistik laboratuvarlarda kafile testlerini yaptıktan sonra son kullanıcıya teslim ediyor. Bu ürünler, gerek Türkiye’deki gerekse farklı ülkelerdeki muharebe alanlarında kendisini defalarca kanıtlamış durumda.

Nurol Teknoloji, yerli ve milli balistik koruyucu çözümleriyle bu alandaki dışa bağımlığı büyük ölçüde azaltırken ülke ekonomisine de önemli katkı sağlıyor.

Yüksek Koruma Sağlayan Hafif Çözümler

Nurol Teknoloji; bor karbür, silisyum karbür ve alumina seramik tabanlı balistik zırh çözümlerini, kendi geliştirdiği özel prosesler ve özel reçetelerle üretiyor. Firma, bu özel yöntemlerle ortaya koyduğu ürünler sayesinde güvenlik güçlerinin olası tehditlere karşı en yüksek seviyede korunmalarını ve operasyon alanlarında avantaj sağlamalarını amaçlıyor. Nurol Teknoloji, yerli ve milli balistik koruyucu çözümleriyle bu alandaki dışa bağımlığı büyük ölçüde azaltırken ülke ekonomisine de önemli katkı sağlıyor.

Nurol Teknoloji; bor karbür, silisyum karbür ve alumina seramik tabanlı balistik zırh çözümlerini, kendi geliştirdiği özel prosesler ve özel reçetelerle üretiyor.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Nurol Teknoloji yetkilileri, şunları söyledi: “İleri teknik seramikler alanında, Türkiye’nin en köklü ve en tecrübeli firmasıyız. Dünya genelinde ise bu alandaki az sayıdaki firmadan biriyiz. Hatta hammaddeden son ürüne kadar, tüm prosesleri aynı çatı altında ve kendi reçetesiyle gerçekleştiren dünyadaki tek şirketiz. Geliştirdiğimiz özel prosesler sayesinde dünyanın en hafif zırh çözümlerini üretiyoruz. Bu ürünler sayesinde de Türkiye’nin adını, bu alanda dünyadaki sayılı ülkeler arasına yazdırmayı başardık.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.