Ana Sayfa Haberler ODTÜ’lü Gençler Amfibi Çözümlerini Yarıştırdı, FNSS Jürisi Değerlendirdi

ODTÜ’lü Gençler Amfibi Çözümlerini Yarıştırdı, FNSS Jürisi Değerlendirdi

FNSS’nin ana sponsorluğu ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde gerçekleştirilen European BEST Engineering Competition (EBEC) etkinliğinde, mühendis adayları, becerilerini, amfibi araç tasarımları ile ortaya koydular.

ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 22 – 23 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte ağırlıklı olarak üniversitenin Makine Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği öğrencileri mücadele verdi. Yarışmanın konu koordinatörlüğünü ise FNSS üstlendi.

Etkinliğin ilk gününde, her biri 4’er öğrenciden oluşan, 13 farklı takımın katıldığı yarışmada, takımlar kendilerine verilen bütçe ve sunulan malzemeler ile amfibi araçlar tasarladılar. Öğrencilerin 11 saat içerisinde, verilen kriterlere uygun olarak yaptıkları araç tasarımları, hazırlanan ölçekli parkur üzerinde test edildi ve FNSS jürisi tarafından değerlendirildi.

Yarışma sonundaki törende, FNSS Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birim Yöneticisi Cem Altınışık, zırhlı kara araçlarının tarihi ve geleceğini konu alan bir konuşma yaptı. Ardından, yarışmada dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi. Birinci gelen ekip üyeleri ayrıca FNSS’de staj yapma imkânı da elde ettiler.

Etkinliğin 2’inci günü düzenlenen panelde ise FNSS çalışanları, gençler tarafından sorulan soruları cevaplandırdı.

Üniversite öğrencilerinin yaratıcı düşünce ve yenilikçi bakış açılarını her zaman değerli bulan FNSS, savunma sektöründe bu potansiyeli ortaya çıkaran faaliyetlerde rol alarak, sektöre ilgi duyan gençlerle, profesyonelleri farklı etkinliklerde bir araya getirmeye devam ediyor. Firmanın düzenlediği FNSS MILDESIGN yarışmasına ise başvurular hâlen devam ediyor. Bu yarışmanın ödül töreni ise IDEF 2019 fuarı sırasında gerçekleştirilecek.

Lokal, bölgesel ve final olmak üzere üç etaptan oluşan bir mühendislik yarışması olan EBEC, Avrupa’da 89 üniversitede düzenleniyor ve yarışmaya her yıl 5.000’den fazla teknoloji öğrencisi katılıyor. Yarışmada, dört öğrenciden oluşan takımlar, Takım Tasarımı ve Vaka Analizi kategorilerinde, organizatörler tarafından sağlanan kısıtlı kaynak ile belirlenen süre içinde teknik bir problemi çözmeye çalışıyorlar.

 598 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.