Ana Sayfa Haberler Olgunlaşan EJDER YALÇIN, Yeni Sürümleri ile Dünya Ordularının Hizmetinde

Olgunlaşan EJDER YALÇIN, Yeni Sürümleri ile Dünya Ordularının Hizmetinde

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın üçüncü bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

IDEF Özel Dosyası’nın bir önceki bölümünde, seri üretime hazır hâle gelen YÖRÜK aracına ilişkin habere yer vermiştik. Bu bölümde ise farklı konfigürasyonları ile sergilenen EJDER YALÇIN ile devam ediyoruz.

 

Nurol Makina’nın IDEF’te öne çıkan diğer aracı da EJDER YALÇIN oldu. Fuarda iki farklı sürümü sergilenen araçtan, zırhlı muharebe aracı konfigürasyonunda olan üzerinde, SARP uzaktan komutalı silah sistemi yer aldı. Orta Asya’daki bir kullanıcı için geliştirilen diğer konfigürasyon ise manuel takatli kule ile sergilendi.

Orta Asya’daki müşteriye teslim edilecek olan manuel takatli kuleli EJDER YALÇIN.

 

Sahada defalarca kendini kanıtlamış bir araç olmasında rağmen Nurol Makina’nın her geçen gün daha iyi bir noktaya taşıdığı EJDER YALÇIN, gelişimini farklı görevlere yönelik konfigürasyonları ile sürdürüyor.

Koruma seviyesi, mobilite ve faydalı yük taşıma kapasitesi ile sınıfının lideri konumunda bulunan EJDER YALÇIN’ın farklı konfigürasyonları arasında; Patlayıcı İmha Aracı, Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, KBRN Keşif Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı, Zırhlı Ambulans ve Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı yer alıyor. Nurol Makina, uluslararası kullanıcıları ile imzaladığı sözleşmeler doğrultusunda, aracın farklı konfigürasyonları ile ilgili çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor. Firma, bugüne kadar, dünya genelindeki kullanıcılara 5 farklı konfigürasyonda EJDER YALÇIN teslim etti.

Üzerinde SARP uzaktan komutalı silah sistemi yer alan, zırhlı muharebe aracı konfigürasyonundaki EJDER YALÇIN aracı.

 

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, farklı araç konfigürasyonlarının, kullanıcıya önemli bir katma değer sağladığına dikkat çekti: “Bu kadar farklı konfigürasyon üzerinde çalışmak, bizim organizasyonel yetkinliklerimizin olgunluğunun en somut göstergesi. Farklı konfigürasyonlar, bir araç ailesinin, farklı kullanıcı ihtiyaçlarının ortak bir platform ile karşılanabilmesi açısından değerini arttırıyor ve kullanıcılara büyük bir avantaj sağlıyor. Bu yaklaşımla ortaya koyduğumuz bazı konfigürasyonlar, dünya genelinde de çok ileri bir noktada yer alıyor. Önümüzdeki dönemde de farklı kullanıcılarımız için, görevini en iyi şekilde yerine getiren platformlar teslim etmeye devam edeceğiz.”

 1,390 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.