Ana Sayfa Haberler ONUR A.Ş., Ağ Destekli Harekatın Kritik Bileşenlerini Sağlamaya Hazır

ONUR A.Ş., Ağ Destekli Harekatın Kritik Bileşenlerini Sağlamaya Hazır

MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayımlanan KSS 2018 özel haberi, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Faaliyetlerini; ağ destekli çözümler, hava trafik kontrol sistemleri ve meteorolojik sistemler alanlarında yoğunlaştıran ONUR A.Ş.nin seminerde odaklandığı konu, ağ destekli çözümler oldu. ONUR A.Ş. Ağ Destekli Yetenekler Proje Yöneticisi Ozan Yalçın, “Kara Unsurlarında Ağ Destekli Yetenek Uygulamaları” başlıklı sunumunda, firmanın bu alandaki çalışmalarını anlattı.

ONUR A.Ş. Ağ Destekli Yetenekler Proje Yöneticisi Ozan Yalçın

Askeri iletişimin temel omurgasını telsizler oluştururken, sayısal iletişim ise Internet Protokolü (IP)  üzerinden gerçekleştiriliyor. ONUR A.Ş.nin uzmanlıkları arasında, telsiz iletişimini IP ağlara çeviren ve IP ağları da telsiz iletişimi üzerinden birbirine bağlayan çözümler yer alıyor. Böylece ONUR A.Ş., ağ destekli harekat kapsamında, telsiz ağları ile her biri kendi içinde bir IP ağ barındıran platformları ve merkezleri birbirine bağlayan bileşenleri sağlıyor. Firmanın bu alandaki çözümleri şöyle sıralanıyor:

  • ONUR Telsiz-IP Çevirici
  • ONUR Ses Haberleşme ve Kayıt Sistemi
  • ONUR Akıllı Yönlendirme Çekirdeği
  • ONUR Yazılım Tabanlı Modem
  • ONUR Kablosuz İletişim Modülü

ONUR A.Ş.; ONUR Akıllı Yönlendirme Çekirdeği, ONUR Telsiz-IP Çevirici ve ONUR Kablosuz İletişim Modülü ile kara araçları için bir bağlantı çözümü de getiriyor. Kara unsurları, bu bağlantı çözümü ile dinamik şekilde ağ oluşturabiliyor ve bu ağ, daha üst seviye ağlara bağlanabiliyor. ONUR A.Ş., bu çözümünü, ticari bir araca entegre ederek test etmeye de başladı.

ONUR A.Ş.nin standında, kara platformlarına yönelik çözümler tanıtıldı.

 1,109 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.