Ana Sayfa Haberler ONUR A.Ş., Haberleşme ve Kayıt Sistemlerinde DHMİ’nin Tercihi Olmaya Devam Ediyor

ONUR A.Ş., Haberleşme ve Kayıt Sistemlerinde DHMİ’nin Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Türkiye’nin hava sahasının daha etkin bir şekilde yönetilmesi için yeni nesil IP tabanlı haberleşme (VCS) ve kayıt (VRS) sistemlerinde, tekrar ONUR A.Ş.’yi tercih etti.

ONUR A.Ş., gelişmeyi 1 Kasım’da yaptığı açıklamayla duyurdu.

Açıklamada; DHMİ tarafından, 6 farklı havalimanı için açılan VCS/VRS ihalesine, yabancı firmaların TL ile teklif vermeyi reddettikleri ve ONUR A.Ş.’nin tek yerli üretici olarak teklif vererek, ihaleyi kazandığı bildirildi. DHMİ ve ONUR A.Ş., konu ile ilgili sözleşmeyi ise 19 Ekim tarihi itibari ile imzaladı.

Açıklamada ayrıca şu ifade yer aldı: “ONUR A.Ş. olarak, içinden geçtiğimiz bu zor dönemde tüm belirsizliklere rağmen TL olarak sözleşme imzalayarak, vatanımıza olan görevimizi yerine getirmekten gurur duymaktayız.”

ONUR A.Ş., 2015 yılında, DHMİ tarafından yürütülen, 4 Adet VCS ve VRS Temini Projesi’nde, uluslararası rakiplerini geride bırakarak ihaleyi kazanmış ve sistemleri Adana, Gaziantep, Siirt ve Muş Havalimanlarında başarı ile teslim etmişti.

 

 874 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.