Ana Sayfa Arşiv ONUR A.Ş. Yurt Dışı Atağını, World ATM Congress 2019 ile Sürdürüyor

ONUR A.Ş. Yurt Dışı Atağını, World ATM Congress 2019 ile Sürdürüyor

 ONUR A.Ş.  12-14 Mart tarihleri arasında Madrid/İspanya’da düzenlenecek Dünya Hava Trafik Yönetimi Kongresi ‘nde,

  • ED-137B Uyumlu IP Tabanlı Ses İletişim ve Haberleşme Sistemleri (IP VCS/VRS),
  • Hava Trafik Kontrol Yönetim Çözümleri (Mobil Hava Trafik Kontrol Kulesi) ve
  • İnsansız Hava Araçlarına Yönelik Ses Haberleşme Çözümlerini tanıtacak.

ONUR A.Ş. Genel Müdürü Noyan Dede, IP VCS/VRS ile ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’de, askeri ve sivil uygulama alanlarında uzun bir süredir kullanımda olan sistemlerimiz, kurumsal ve kullanıcı nezdinde kendisini ispat etmiş sistemler olarak ön plana çıkmış durumdadır. Sistemlerimizle IP tabanlı olarak entegre edilen coğrafyanın büyüklüğü; kurulum yapılan hava trafik kontrol merkezi (ve dolayısıyla operatör sayısı) ve telsiz mevzi sayıları dikkate alındığında; projelerimiz bizi tecrübe ve yetkinlik olarak rakiplerimizin ötesinde konumlandırıyor. Kullanıcılardan aldığımız geri dönüşler ve sürekli olarak devam eden Ar-Ge çalışmalarımızla geliştirdiğimiz sistemlerimizin ulusal ve uluslararası ihalelerde yapılan teknik değerlendirmelerden çok olumlu geri dönüşler aldığını gururla ifade edebilirim. Sistemlerimizin süreç içerisinde giderek artan bir ilgiyle takip edildiğini katılım sağladığımız fuarlardan net olarak görebiliyoruz. Önümüzdeki dönemde bu alanda daha farklı coğrafyalarda sistemimizin kullanılmasını hedefliyor ve çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz. World ATM Congress’de bu amaçla uzun süredir içerisinde yer aldığımız bir faaliyet olarak ön plana çıkmaktadır.”

ONUR A.Ş. tarafından üretilen EUROCAE ED-137 B uyumlu IP VCS/VRS sistemleri, düşük maliyetle, mevcut telsiz/telefon sistemlerinin kullanılabildiği, operatör hareketlerinin ve iletişim bilgilerinin izlenebildiği, etkin bir haberleşme yönetimi ve komuta-kontrol mimarisi sunuyor yani bir anlamda; modern iletişim sistemleri ile klasik sistemlerin birlikte çalışmasına olanak sağlıyor.

Sistemler, kullanıcısına, tüm sivil ve askeri hava trafik yönetimi ve hava sahası kontrolü ihtiyaçları için kendini ispat etmiş donanım ve kullanıcı dostu ara yüzlerle maliyet etkin çözüm sunuyor.

Yabancı iş ortakları ve sivil havacılık otoriteleri ile birçok görüşme planlayan ONUR A.Ş. Genel Müdürü Noyan Dede, fuar gündemlerinin oldukça yoğun olduğunu kaydetti:

“Fuarda yabancı iş ortakları ve sivil havacılık otoriteleri ile birçok görüşme planladık. Fuarda sadece sistemlerimizi tanıtmakla kalmayacak, dünya havacılık sektörüne hizmet verecek sistemlerin Türkiye’de Türk firmalarınca başarıyla üretildiğini de katılımcılara göstereceğiz. Fuara ayrıca; dünyada sivil havacılık alanında yeni gelişmeleri takip etmek, katkı sunabileceğimiz alanları belirlemek, gelecekte hangi yeni teknolojilere odaklanmamız gerektiğini anlamak için de ayrı bir önem atfediyoruz.”

ONUR A.Ş. yetkilileri, Katar’dan Etiyopya’ya, Malezya’dan Hindistan’a kadar farklı coğrafyalardan ülkelerin heyetleri ile planladıkları görüşmelerde, haberleşme çözümlerini tanıtacak.

 749 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.