Ana Sayfa Haberler ONUR Mühendislik A.Ş., Sahil Güvenlik için de Ağ Destekli Yeteneğin Altyapısını Geliştirecek

ONUR Mühendislik A.Ş., Sahil Güvenlik için de Ağ Destekli Yeteneğin Altyapısını Geliştirecek

MSI Dergisi’nin 181’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ikinci bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

ONUR Mühendislik A.Ş., fuarda, Sahil-Net Deniz Projesi’ni öne çıkarttı. Firma, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yürüttüğü Deniz Telsiz Taktik Ağı (DETTA) Projesi’nde olduğu gibi, bu projede de birden çok haberleşme kanalının kullanıldığı, karma (hibrit) bir sistem geliştirecek. Proje kapsamında, Sahil Güvenlik Komutanlığı deniz unsurlarının, hem birbirleri ile hem de sahildeki birimler ile iletişiminin altyapısının kurulması hedefleniyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığının kolluk kuvveti olması nedeniyle, adli süreçlerde kullanılmak üzere iletişimin kaydedilmesi kritik önem taşıyor. Bu kapsamda ONUR, kayıt ve yedekleme konularında özel çözümler geliştirecek ve sistem, kurulu olacağı ana platformların dışında da kullanılabilecek.

ONUR standında, DETTA’nın iletişim birimleri sergilendi.

Sahil güvenlik birimleri, kontrol botları ve diğer vasıtalarla inceleyecekleri platforma çıktıklarında da taşınabilir cihazlar ile ağa bağlı kalarak sistemi kullanmaya devam edebilecekler. Sahil güvenlik faaliyetlerinin kıyılara yakın bölgelerde yoğunlaşması, hücresel telefon ağlarının da sistem tarafından kullanılmasının önünü açacak.

Firma, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı sözleşme kapsamında sistemi, 2020 yılı içinde, farklı platformlara entegre etmeye başlayacak.

 998 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.