Ana Sayfa Arşiv ONUR Mühendislik, Sahil Güvenlik Komutanlığı Yüzer Platformlarına, Ağ Destekli Yetenek Altyapısı Kazandıracak

ONUR Mühendislik, Sahil Güvenlik Komutanlığı Yüzer Platformlarına, Ağ Destekli Yetenek Altyapısı Kazandıracak

Sahil-Net (Deniz) Projesi, Savunma Sanayii Başkanlığı ile ONUR Mühendislik arasında imzalandı.

Açıklama, Savunma Sanayii Başkanlığınca sosyal medyadan yapıldı.

Sahil-Net (Deniz) Projesiyle, Sahil Güvenlik Komutanlığı bağlısı yüzer unsurlar, sahil istasyonları ve karargahlar arasında ağ destekli yetenek altyapısı oluşturulacak.

Böylece, IP tabanlı kablosuz ağlar üzerinden bağlantı kurulabilecek ve farklı iletişim kanalları üzerinden güvenli haberleşme yapılabilecek.

ONUR Mühendislik AŞ tarafından milli olarak geliştirilen bileşenler ile denizde görev yapan botlarda HF/VHF/UHF telsiz, GSM, uydu ve geniş bant Kablosuz İletişim Modülü (KİM) ile kendi aralarında ve sahil istasyonları ile yüksek güvenlikli, yedekli ve sürdürülebilir bir ağ altyapısı kurulacak.

Bu şekilde, farklı bant genişliği ve teknik özelliklere sahip birden fazla iletişim kanalından oluşan karma (hibrit) bir ağ mimarisi tamamlanmış olacak.

Farklı mimarideki bu ağların tek bir ağ şeklinde yönetimi de milli imkanlarla geliştirilen “Akıllı Yönlendirme Birimi” tarafından sağlanacak.

Botlardaki haberleşme sistemlerinin de entegrasyonuyla Sahil Güvenlik Komutanlığına ait platformlar denizde görev icra ederken, bu platformlardan ana karayla kesintisiz bağlantı; sayısal ses, görüntü ve veri transferi yapılması mümkün olacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı; İçişleri Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile icra edeceği faaliyetlerde daha yüksek güvenlikte ve daha yüksek hızlarda entegre haberleşme sağlayabilecek.

 2,280 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.