Ana Sayfa Haberler Orgeneral Akar, EFES-2018 Tatbikatı’nda Sektör Firmalarını Ziyaret Etti

Orgeneral Akar, EFES-2018 Tatbikatı’nda Sektör Firmalarını Ziyaret Etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar; konuk Genelkurmay Başkanları ile birlikte, EFES-2018 Tatbikatı kapsamında 35 savunma sanayisi firmasının katılımı ile açılan Savunma Sanayi Sergisi’ni ziyaret etti. Ardından, konuk Genelkurmay Başkanları ve Kuvvet Komutanları ile birlikte, EFES-2018 Birleşik Müşterek Fiilî Atışlı Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü’nün gece faaliyetlerine katıldı.

Genelkurmay Başkanlığı İnternet sitesinden 10 Mayıs’ta yapılan açıklamada, tatbikat çerçevesinde, gece süresince aşağıdaki harekâtların başarıyla icra edildiği bildirildi.

  • Özel Kuvvet, SAS ve SAT timleri, denizden ve havadan sızarak, hedeflerini başarıyla etkisiz hale getirdi.
  • Planlı hedefler, gerçek mühimmat kullanılarak, hava kuvvetleri uçakları, taarruz helikopterleri, tanksavar silahları ve diğer kara ve deniz ateş destek vasıtaları ile tam isabetle imha edildi.
  • Özel Kuvvet Timleri tarafından muharebe arama/kurtarma faaliyetleri başarıyla icra edildi.
  • Karşıt kuvvetin hava taarruzu gayretleri, hava savunma silahlarının başarılı atışlarıyla engellendi.
  • Bu faaliyetlerle koordineli olarak, Hava Hücum Harekâtı ve Amfibi Harekât başarıyla icra edilerek planlanan ilk hedefler ele geçirildi.

 

 1,297 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.