Ana Sayfa Haberler Osman Devrim Fidancı, ASELSAN Genel Müdür Yardımcılığına Atandı

Osman Devrim Fidancı, ASELSAN Genel Müdür Yardımcılığına Atandı

MSI Dergisi’nin 172’nci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

ASELSAN, 31 Ocak’ta, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı açıklama ile ihracat odaklı bir dönüşüm gerçekleştirdiğini duyurdu. Şirketin organizasyon şemasında, direktörlük seviyesinde yer alan İş Geliştirme ve Pazarlama birimi, Genel Müdür Yardımcılığı olacak şekilde yeniden yapılandırıldı. İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmekte olan Osman Devrim Fidancı, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Fidancı, lisans derecesini, 1999 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden; yüksek lisans derecesini 2002 yılında George Washington University (GWU) Electrical & Computer Engineering bölümünden; MBA derecesini ise 2009 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden aldı. Çalışma hayatına, 1999 yılında, Nortel Networks / Netaş’ta, Donanım/Entegre Devre Tasarım Mühendisi olarak başlayıp, 2001-2003 yılları arasında GWU High Performance Computing Laboratory (HPCL)’de öğretim ve araştırma asistanı olarak çalışan Fidancı, yüksek performanslı hesaplamalar ve kripto-analiz konularında araştırmalar ve yayınlar yaptı. Fidancı, 2005-2008 yılları arasında, Vestel Savunma’da, G-Sınıfı Fırkateyn Modernizasyon (GENESİS) Program Müdürü olarak görev yaptı; 2008-2012 yılları arasında, RMK Marine’de, İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Müdürlüğü görevini icra etti. Bu dönem içerisinde, NATO Industrial Advisory Group (NIAG) bünyesindeki birlikte çalışılabilirlik (interoperability) ve standartlaşma çalışmalarında görev aldı. 2012-2014 yılları arasında, Türk Telekom/Argela’da, Kamu ve Savunma Çözümleri Direktörü olarak Milli Baz İstasyonu Geliştirme (ULAK) Projesi’nin geliştirilmesi ve başlatılması süreçlerini yönetti. 2014-2017 yılları arasında, Honeywell’de, İş Geliştirme Direktörü olarak görev alan Fidancı, firmanın uzay mühendisliği, siber güvenlik ve kritik altyapı güvenliği alanlarında; Türkiye, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinde iş geliştirme, stratejik iş ortağı geliştirme ve teklif oluşturma faaliyetlerini yürüttü. Takip eden dönemde, BMC’de Uluslararası İş Geliştirme Direktörlüğü yaptıktan sonra, Temmuz 2018’de, ASELSAN ailesine katıldı.

MSI Dergisi olarak, Osman Devrim Fidancı’ya, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 2,402 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.