Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 OSSA, IDEF 2021’de, 57 Üyesi ile Boy Gösterdi

OSSA, IDEF 2021’de, 57 Üyesi ile Boy Gösterdi

Fuarın katılımcıları arasında 57 üye firması bulunan OSSA, OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve OSTİM Teknik Üniversitesi ile ortak standında, hem bir dizi görüşme gerçekleştirdi hem de üye firmalarının fuar kapsamındaki faaliyetlerine ev sahipliği yaptı. Ortak stantta; OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ve OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, ziyaretçilere, OSTİM’deki çalışmalar ve geliştirilen projelerle ilgili bilgi verdi.

OSSA Koordinatörü ve Proje Yöneticisi Dr. Uğur Aydın, üye firmaların IDEF 2021’e katılımı konusunda gerçekleştirdikleri faaliyetleri, şöyle anlattı: “OSSA olarak üye firmalarımızı birçok uluslararası fuar ve B2B etkinliklerine katılmak konusunda destekliyor ve kendilerini gelişmelerden haberdar ediyoruz. IDEF 21 fuarı özelinde de hem fuar öncesi katılım sağladığımız toplantılardan aldığımız bilgiler hem de görüşler noktasında üye firmalarımız ile bilgiler paylaştık. Birçok firmamıza, fuar ziyareti için davetiyelerimizi ilettik.”

OSSA, etkinlik boyunca 80’in üzerinde görüşme gerçekleştirdi. OSSA standını; Arnavutluk, Fransa, Hindistan, Portekiz, Sudan ve Ukrayna heyetleri ziyaret etti. OSSA ayrıca, aralarında Türkiye Uzay Ajansı, ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, TEI ve TUSAŞ’ın da yer aldığı birçok yerli ve yabancı kurum ve kuruluşla temaslarda bulundu.

OSSA yetkilileri, görüşmelerde, küme faaliyetleri ve küme üyelerinin kabiliyetleri konularında bilgiler verdi. İş birliği fırsatları, teknoloji transferi ve ihale süreçlerine ortak katılım gibi konular da bu görüşmeler sırasında gündeme geldi. Bazı yabancı heyetler, önümüzdeki dönemde OSSA’yı ziyaret etmek istediklerini belirttiler.

OSSA, fuarda, üye sayısını arttıracak temaslarda da bulundu. OSSA’yı ve faaliyetlerini fuar öncesinde duyan ya da fuar sırasında öğrenen KOBİ’ler, OSSA standında gelerek kümelenmeye üye olmak istediklerini ilettiler. Bu firmaların bir bölümünün başvuruları, fuar sonrasında OSSA’ya ulaştı.

ICDDA 2022’ye, Hem Yabancı Hem de Yerli Ziyaretçiler İlgi Gösterdi

OSSA’nın bir diğer fuar gündemi, organizasyonunu gerçekleştirdiği Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliği oldu. Etkinlik, 12-14 Ekim 2022 tarihlerinde, 5. kez düzenlenecek. OSSA, fuar sırasındaki temaslarında, etkinlikle ilgili bilgilendirme de yaptı.

Dr. Aydın, fuar sırasında ICDDA için yaptıkları görüşmelerle ilgili şunları söyledi: “Görüşme gerçekleştirdiğimiz tüm yabancı heyetler, etkinliğimize katılım sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirttiler. Etkinliğimiz sırasında 3 gün boyunca gerçekleşecek ikili iş görüşmelerinin (B2B), ülkeler arası iş birliklerini ortaya çıkarmakta büyük rol oynayacağını ilettiler. Yerli firmalarımız da etkinliğin kendileri için büyük bir fırsat olacağını ifade ettiler. Fuar dönüşünde birçok yerli firma, ICDDA hakkında daha detaylı bilgi almak ve katılım şartlarını görüşmek üzere bizleri ziyaret etti veya telefon ve e-posta yolu ile bizlere ulaştı.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.