Ana Sayfa Haberler Pakistan, OSTİM ile İş Birliklerini Güçlendirmeyi Hedefliyor

Pakistan, OSTİM ile İş Birliklerini Güçlendirmeyi Hedefliyor

Pakistan Hava Kuvvetlerinden bir heyet, çeşitli alanlarda iş birliği olanaklarını görüşmek için OSTİM’i ziyaret etti. OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), gelişmeyi, 30 Haziran’da duyurdu.

Ziyaret sırasında, Pakistan heyeti ile OSTİM yetkilileri, iki ülke arasındaki mevcut iş birliği anlaşmalarının yürütülmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu. Bu kapsamda başta savunma ve havacılık olmak üzere; tarım, enerji ve medikal gibi çeşitli sektörler gündeme geldi.

Pakistan heyetinde; Dr. Tuğgeneral Liaquat Ullah Iqbal ve Dr. Albay Tauseef ur Rehman yer aldı. OSTİM tarafından görüşmelere katılım sağlayanlar ise Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSSA Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Uğurlu, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar ve OSSA Koordinatörü Dr. Uğur Aydın oldu.

Sivil Havacılık ve Uzayda İş Birliği

Dr. Tuğgeneral Liaquat Ullah Iqbal, görüşmede, Pakistan ve Türkiye arasında Cumhurbaşkanları düzeyinde imzalanan iş birliği anlaşmalarının yürütülmesi için çalıştıklarını söyledi. 2 yıl önce de OSTİM’i ziyaret ettiğini dile getiren Iqbal, OSTİM’den edindiği bilgileri ülkesindeki yöneticileriyle paylaştığını aktardı.

Başkent İslamabad yakınlarında kurulum çalışmaları devam eden Havacılık Şehri Projesi hakkında da bilgi veren Dr. Tuğgeneral Iqbal, sadece askeri havacılık değil, sivil havacılık ve uzay çalışmalarında da Türkiye ile iş birliği anlaşmalarının olduğunu ve bu kapsamda OSTİM ve OSSA ile çalışmak istediklerini dile getirdi.

“Yol Haritanıza OSSA’yı Ekleyin”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Pakistan’ın tarihsel ve kültürel olarak Türkiye için önemli bir konumda olduğunu hatırlattı. Kamu kurumları ile yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çeken Aydın, Pakistanlı yetkililere hitaben, “Bunların içini doldurmak için fiili olarak sahada olan insanlarla çalışmak önemli. OSTİM, iş birliklerinin içini doldurabilecek ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek en geniş ekosisteme sahip. Çalışma yol haritanıza OSSA’yı da eklemelisiniz. OSSA ile yapılacak her türlü iş birliğini de desteklemeye hazırız.” şeklinde konuştu.

OSTİM olarak pek çok konuda uçtan uca çözümler geliştirebileceklerini vurgulayan OSSA Koordinatörü Dr. Uğur Aydın ise “İş ve inşaat makineleri, medikal, enerji, kauçuk, raylı sistemler ve haberleşme teknolojileri sektörlerindeki kümelenmelerimizle de her türlü istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. Ostim Teknopark ve OSTİM Teknik Üniversitesi de sizinle iş birliğine hazır.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.