Ana Sayfa Haberler OSSA Üyesi KOBİ’ler Koronavirüsle Mücadele için Görevlere Hazır

OSSA Üyesi KOBİ’ler Koronavirüsle Mücadele için Görevlere Hazır

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), Yeni Koronavirüs Hastalığı’na (COVID-19) karşı, bünyesinde bulunan 255 KOBİ ve sayıları 10 bini bulan çalışanla, ihtiyaç olması halinde sağlık sektörünün taleplerini karşılamak üzere hazır olduklarını açıkladı.

OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mithat Ertuğ, 25 Mart’ta paylaşılan açıklamasında, T.C. Sağlık Bakanlığının açıkladığı “Koronavirüs Riskine Karşı 14 Kural” rehberi doğrultusunda, küme üyesi işletmelerde çeşitli tedbirleri hayata geçirdiklerini belirtti.

OSSA üyelerinin, Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisindeki ana üretici firmalarına tedarik yaptığını, askeri fabrikaların, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin muhtelif ihtiyaçlarını doğrudan karşıladığını ifade eden Ertuğ, şunları ekledi: “Alt yüklenici olarak yetiştirmekle yükümlü olduğumuz malzemeler bulunuyor. Operasyon sahasında, sıcak bölgelerde ihtiyaçları karşılanması gereken bizden ürün, malzeme bekleyen güvenlik güçlerimiz var. Bunları üretmek için görevimizin başındayız ve işletmelerimizi açık tutuyoruz.”

Böyle bir salgın ortamında kimsenin sağlığını riske atmak istemeyeceğini belirten Ertuğ, şunları kaydetti: “Bizim gibi sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin önemi olağanüstü durumlarda daha da artıyor. Hem sizden beklentisi olanlara hem de bugüne kadar bünyenizde çalıştırdığınız insanlara karşı sorumluluklarınız var. Tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkararak tüm bunlara cevap vermeye çalışıyoruz.”

Sağlık sektöründe bu süreçte oluşan malzeme ve ekipman ihtiyaçlarını karşılamak için de kümelenme üyesi 255 firmanın sorumluluk üstelenmeye hazır olduğunu bildiren Ertuğ, şu ifadeleri kullandı: “Test ekipmanları gibi birtakım acil ihtiyaçlardan bahsediliyor. Bunlar yapılamayacak şeyler değil. Savunma ve havacılık sanayisinde elde edilen kabiliyetlerle bu ürünlerin yapılamaması mümkün değil. OSTİM bünyesinde Medikal Sanayi Kümelenmesi ile Savunma ve Havacılık Kümelenmesi olarak buna cevap verebiliriz. Belki kalıplama süreleriyle 10-15 günü alır ama bunlar yapılamaz, cevap verilmez şeyler değil.”

İşletmelerinin üretime devam etme konusunda en büyük sıkıntılarından birinin de çalışanların güvenli ulaşımını sağlamak olduğuna işaret eden Ertuğ, özellikle sanayi bölgelerinde toplu taşımayı mümkün olduğunca destekleyecek adımların bu konuda aldıkları tedbirleri destekleyeceğini ifade etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.