Ana Sayfa Haberler OSTİM İftar Yemeğinin Teması, “Endüstri 4 Yoksulluk 0 Mümkün mü?” Oldu

OSTİM İftar Yemeğinin Teması, “Endüstri 4 Yoksulluk 0 Mümkün mü?” Oldu

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin düzenlediği geleneksel iftar yemeği,  14 Haziran’da, Ankara’da, geniş bir katılımla gerçekleşti.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın davetlileri girişte karşıladığı iftar yemeğine;  Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanı Mustafa Kaval, OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mithat Ertuğ, siyaset, bürokrasi ve iş dünyasından davetliler ile OSTİM OSB üyeleri katıldı.

Her yıl değişik bir tema eşliğinde düzenlenen OSTİM İftar Yemeği’nin bu yılki teması, “Endüstri 4 Yoksulluk 0 Mümkün mü?” oldu. İftar yemeğinin ardından tema ile ilgili hazırlanan film,  davetlilere gösterildi.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, gösterilen filmin ardından yaptığı konuşmada; teknolojinin insan yararına kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Aydın, konuşmasının devamında “Her yıl Ramazan’da dostlarımızla bir araya gelmek için bu programı yapıyoruz. Şimdi hep beraber sanayileşme, teknoloji diyoruz. Doludizgin bunun peşinden gidiyoruz. Ancak bu teknolojiyi insan yararına, insanlık için, insanlığın refahı için kullanmadığımız zaman; teknoloji tersine çalışan bir vahşi canavara dönüşüyor. Merhamet, iyilik, güzellik ve insanlık dediğimiz kavramları kesinlikle kaybetmememiz gerekiyor. Bunun için de hepimiz beraber çaba sarf etmeliyiz.” dedi.

 1,262 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.