Ana Sayfa Haberler OSTİM Teknik Üniversitesi, Tercih Zirvesi 2019’la Gençlere Kariyer İpuçları Verdi

OSTİM Teknik Üniversitesi, Tercih Zirvesi 2019’la Gençlere Kariyer İpuçları Verdi

 

OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından, 17 Nisan’da, Ankara’da düzenlenen, Tercih Zirvesi 2019’da, doğru üniversite ve meslek seçimi konusunda öğrencilere ipuçları verildi.

Ankara’da öğrenim gören üniversite adayları, aileleri ve rehber öğretmenlerinin katıldığı etkinliğe, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın ev sahipliği yaptı. Etkinliğe; Ömer Karapınar, Burak Kılanç, Cihat Şener, Sait Gürsoy, Nur Erdem Özeren, İlhan Sevin, Prof. Dr. Selçuk Özdemir, Vural Aksankur ve Onur Soğuk gibi alanında uzman isimler de konuşmacı olarak katılarak gençlere; eğitim ve kariyer planlamalarına yönelik tavsiyeler verdi.

 

Farklı bir eğitimi hedefliyoruz

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, etkinlikte yaptığı konuşmada, OSTİM’in köklü kurum kültürü ve ekosistemine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı: “Farklı bir üniversiteyi, farklı bir eğitimi, farklı bir yaklaşımı yapmayı hedefliyoruz. Mevcut olan üniversitelerin yaptığı işin tekrarı olan üniversite kesinlikle olmak istemiyoruz. Buradan eğitim aldıktan sonra mezun olan gençlerimize, çok hızlı bir şekilde iş imkânı sunabilecek imkânların içinde, bu hayatı beraber öğrencilerimizle paylaşmak istiyoruz.”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Vekili Prof. Dr. Murat Yülek ise New York’tan zirveye gönderdiği mesajda, OSTİM Teknik Üniversitesi olarak dünya üniversiteleri ile iş birliği yapma gayretinde olduklarını dile getirdi.

 1,151 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.