Ana Sayfa Manşet Otokar’dan, 2021’in İlk 9 Ayında, Yüzde 53’lük Ciro Artışı

Otokar’dan, 2021’in İlk 9 Ayında, Yüzde 53’lük Ciro Artışı

ARMA 8x8

Otokar, 26 Ekim’de, 2021’in ilk 9 aylık finansal sonuçlarını paylaştı. Firma, bu dönemde, cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artırdı. Fikri mülkiyet hakları kendine ait ürünleriyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Otokar, 3. çeyrek sonunda cirosunu 2,7 milyar liraya taşıdı. İhracatını geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 41 büyüten Otokar’ın 9 aylık ihracatı 224 milyon dolar, net kârı ise 516,4 milyon lira olarak gerçekleşti.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç

Yılın ilk 9 ayında, devam eden salgın koşullarına rağmen başarılı sonuçlara ulaştıklarını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “İhracat pazarlarında yeni projeler için çalışmaya devam ederken, iç pazardaki ihalelerde büyük başarı gösterdik. İzmir toplu taşımacılığı için ürettiğimiz 364 adet otobüsü siparişi almamızı takiben 7 ay gibi kısa bir süre içinde teslim ettik. Ukrayna’ya doğalgazlı otobüs ihraç ettik. Daha önce siparişini aldığımız 4×4 ve 8×8 zırhlı araçlarımızı başarıyla teslim ettik.” dedi.

COBRA II

Ticari araçlar alanındaki faaliyetlerinin detaylarına değinen Görgüç, askeri projeler tarafında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi: “Savunma sanayii alanında ise daha önce aldığımız siparişlerin üretim ve teslimatlarına devam ediyoruz. İlk 9 ayda birçok önemli fuara ve etkinliğe katıldık, kara sistemlerindeki yetkinlerimizi kıtalararası sergiledik. Hem ticari hem askeri alandaki bu gelişmeler Otokar’ın sürdürülebilir büyümesini daim kılarak bizi başarıyla geleceğe taşıyan işler olacak.”

URAL

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.