Ana Sayfa Haberler Otokar’dan, İlk Çeyrekte Yüzde 91 Ciro Artışı

Otokar’dan, İlk Çeyrekte Yüzde 91 Ciro Artışı

Otokar, 23 Nisan’da, 2021 yılının ilk üç aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Salgının etkilerine rağmen 2020 yılında önemli ihracat anlaşmalarına imza atan Otokar, ilk çeyrekte, cirosunu, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 91 artırarak 877 milyon liralık bir ciro elde etti. Global bir oyuncu olma hedefi ile yoluna devam eden Otokar, ilk çeyrekte ihracatını 69 milyon dolar seviyesine çıkararak bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 44 artırdı. Net kârını ise 107 milyon lira seviyesine yükseltti.

Otokar Genel Müdür Serdar Görgüç, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Pandeminin başladığı günden bu yana çalışanlarımızın sağlığını korumak, işimizin devamlılığını sağlamak, salgının etkisini azaltmak ve yayılmasını engellemek için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Bu zorlu süreçte iş ortaklarımızın daima yanında olmayı ve kullanıcılarımızla iletişimimizi sürdürmeyi ihmal etmedik; tüm koşullara rağmen yeni anlaşmalara imza attık. Güvenli üretim uygulamalarımız ve zamanında alınan önlemler sayesinde üretimde aksamalar yaşamadan, aldığımız siparişlerin teslimatlarına odaklandık. Bu gelişmeler sonucunda önceki yılın aynı dönemine kıyasla ilk çeyrekte yüzde 91’lik artışla 877 milyon TL ciro elde ettik; net kârımızı ise 107 milyon TL seviyesine yükselttik.”

Bu zor dönemde başarılı iş sonuçlarına ulaşma noktasında, Otokar’ın en büyük gücünün ve en kıymetli sermayesinin çalışanları olduğunu belirten Görgüç, önümüzdeki dönemde ticari araçlarda yurt içindeki güçlü pazar pozisyonunu koruyarak ihracata odaklanmaya devam edeceklerini belirtti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.