Ana Sayfa Haberler Otokar, AFED 2018’de, COBRA II ve ARMA 8×8’i Sergiliyor

Otokar, AFED 2018’de, COBRA II ve ARMA 8×8’i Sergiliyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Otokar, 25 Şubat – 3 Mart tarihlerinde Suudi Arabistan’da gerçekleştirilmekte olan AFED (Yerli Üretimi Destekleme Fuarı) 2018’e katılıyor. Otokar fuarda taktik tekerlekli zırhlı araç ailesinden COBRA II’yi ve ARMA 8×8’i sergiliyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç fuar katılımına ilişkin şunları söyledi: “Otokar, askeri araçlarını 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyor; 50’den fazla kullanıcı araçlarımızı aktif şekilde kullanıyor. Zırhlı araçlarımızla elde ettiğimiz deneyim ve bilgi birikimi, kullanıcı beklentilerine uygun ürünler geliştirebilmemiz ve yeni tip araç ihracatları için bize fırsatlar yaratıyor.”

Bölgenin, Otokar’ın hedef pazarları arasında yer aldığımı belirten Görgüç şunları ilave etti: “Körfez bölgesinde de araçlarımız başarılı bir şekilde hizmet veriyorlar. 2016 yılında kurduğumuz Otokar Land Systems şirketimizle bu bölge başta olmak üzere yurt dışı iş birliklerimizi güçlendirmeyi, yeni pazarlara açılmayı ve satışlarımızı artırmayı hedeflemiştik. Bu hedefteki ilk adımımız da Tawazun ile ortaklaşa kurduğumuz Al Jasoor’un Birleşik Arap Emirlikleri ordusunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere, dünyanın en büyük 8×8 zırhlı araç alımlarından biri olan sözleşmeye imza atması olmuştu.”

9 personel taşıma kapasitesine sahip olan COBRA II, kullanıcı beklentileri doğrultusunda üretildi ve 2013 yılında da Otokar ürün ailesine eklendi. ARMA 8×8 ise farklı çaplardaki ana silah sistemlerinin entegrasyonuna imkân tanıyor. 7,62 mm’den 105 mm’ye kadar farklı çaptaki ana silah sistemleri ile kullanılabilen ARMA 8×8, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, havan aracı, alçak ve orta irtifa hava savunma aracı, istihkam aracı, zırhlı kurtarıcı, komuta kontrol aracı gibi farklı şekilde konfigüre edilebiliyor. Her iki aracın da amfibik opsiyonu mevcut.

 1,522 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.