Ana Sayfa Haberler Otokar Afrika’ya İhracatını Arttırmayı Hedefliyor

Otokar Afrika’ya İhracatını Arttırmayı Hedefliyor

Otokar, 21-25 Eylül tarihleri arasında Güney Afrika’nın Tshwane şehrinde düzenlenecek olan Afrika Havacılık, Uzay ve Savunma (Africa Aerospace and Defence / AAD) Fuarı’na katılacak. Firma, fuar süresince geniş zırhlı araç ailesini tanıtacak ve yeni iş birliği fırsatlarını değerlendirecek.

Özellikle COBRA II aracının Afrika bölgesindeki başarılı performansıyla dikkat çektiğini vurgulayan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, şunları söyledi: “Kendi sınıfında dünyanın sayılı araçlarından kabul edilen COBRA II aracımız, Afrika’da çeşitli operasyonlarda kullanılarak kendini kanıtlamış bir araç. Ayrıca, asimetrik muharebe koşullarında etkinliğini göstermiş durumda. Aracımız, halihazırda bölgede Afrika Birliği ve Birleşmiş Milletler barış gücü operasyonlarında çokça kullanılmakta. Tüm bunların yanında, COBRA II dünya çapında 10’dan fazla son kullanıcıya başarıyla hizmet veriyor. Mevcut kullanıcılarımızın aracımızın performansından duyduğu memnuniyet yeni kullanıcılar için de referans oluyor. Tüm bunlar bizim için son derece gurur verici. Önümüzdeki yıllarda COBRA II’nin yanı sıra ARMA 6×6 ve ARMA 8×8 araçlarımızın da bölgede birçok kullanıcı tarafından tercih edileceğini değerlendiriyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.