Ana Sayfa Haberler Otokar, ARMA 8×8 ve MIZRAK-30’u, Bulgaristan’da Sergiliyor

Otokar, ARMA 8×8 ve MIZRAK-30’u, Bulgaristan’da Sergiliyor

Otokar, 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde düzenlenen; Savunma, Anti-Terörizm ve Güvenlik Fuarı HEMUS 2020’de, ARMA 8×8 zırhlı muharebe aracını, MIZRAK-30 kule sistemi ile birlikte sergiliyor.

Modüler Zırhlı Muharebe Aracı: ARMA 8×8

Üstün hareket kabiliyeti, yüksek mayın koruması ve balistik koruma özelliğinin yanı sıra orta ve yüksek kalibre silah sistemi entegrasyon opsiyonlarına sahip ARMA 8×8, zorlu arazi ve iklim koşullarında, barışı koruma ve insani yardım operasyonlarında hizmet veriyor. Amfibik opsiyonu da mevcut olan araç, yüksek muharebe ağırlığı ve geniş iç hacmi ile öne çıkıyor. Zırhlı Personel Taşıyıcı, Zırhlı Muharebe Aracı, Havan Aracı, Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Aracı, İstihkam Aracı, Zırhlı Kurtarıcı, Komuta Kontrol aracı gibi farklı görevler üstlenebilen ARMA 8×8, 7,62 mm’den 105 mm’ye kadar farklı silah sistemleri ile donatılabiliyor. Araca, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri de entegre edilebiliyor.

Otokar’ın, dünya savunma sanayisindeki konumunu her geçen gün güçlendirdiğinin altını çizen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, konuyla ilgili şunları söyledi; “Askeri araçlar alanında 30 yılı aşan tecrübemiz ile kullanıcılarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ediyor; mühendislik kabiliyetlerimiz ve Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları karşılayacak askeri araçlar geliştirip üretiyoruz. Fikri mülkiyet hakları kendimize ait askeri araçlarımızla, dünyanın farklı bölgelerinde her geçen gün yeni ihracat başarılarına imza atıyoruz. 32 binden fazla aracımız, 35’in üzerinde ülkede görev yapmakta. Otokar olarak Bulgaristan Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda oluşabilecek iş birliği fırsatlarını değerlendirmek istiyoruz. HEMUS bu anlamda bizim için iyi bir fırsat.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.